Klątwa Ondyny

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 18:52
Ondyna rezygnuje z wiecznej młodości, rezygnuje z nieprzemijającego piękna. Z miłości do śmiertelnika przyjmuje ziemskie zasady. Tymczasem ukochany zdradza Ondynę, bo jego miłość przemija wraz z jej boskim czarem. Ondyna przeklina kochanka: będzie oddychał, ale do czasu. Do czasu, gdy zaśnie, wtedy oddech go opuści.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: DimaBerlin/Shutterstock.com

Posłuchaj
27:34 Rozmowy po zmroku Dwójka 29 czerwiec 2021 21_30_09.mp3 Rozmowa o "Pieśni dla Ondyny" - przejmującym zapisie zmagań z ciężką chorobą genetyczną (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Niestety klątwa przerosła mit. Chorzy na centralny zespół hipowentylacji ośrodkowej, nazywany Klątwą Ondyny, zmagają się z niewydolnością oddechową, przede wszystkim podczas snu. Ondinata – Pieśni dla Ondyny to przejmujący zapis zmagań z chorobą. O klątwie, o nocach pełnych niepokoju, ale także o nadziei i, przede wszystkim, o niezwykłej muzyce rozmawialiśmy z Magdą Hueckel - artystką wizualną, scenografką i podróżniczką oraz Sebastianem Wypychem - kontrabasistą, pedagogiem i kompozytorem.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Rozmawiała: Jakub Kukla

Goście: Magda Hueckel (artystka wizualna, scenografka, podróżniczka), Sebastian Wypych (kontrabasista, pedagog, kompozytor)

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 21.30


Czytaj także

Klątwa Ondyny. Wypych: w ten projekt zaangażowało się wielu znakomitych artystów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:07
"Ondinata. Pieśni dla Ondyny" to niezwykły projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na tzw. klątwę Ondyny. - Dziecko chore na CCHS przestaje oddychać podczas snu i odchodzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Wypych. W nagranie tego dwupłytowego albumu zaangażowało się wielu czołowych artystów, m.in. Kayah, Gaba Kulka i Ania Karwan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Wypych i Gang Tango z najpiękniejszymi tangami świata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 18:58
Płyta "Tanga świata" została nagrana z udziałem znakomitego skrzypka Robiego Lakatosa. Jest to 15 najwybitniejszych arcydzieł tego rodzaju muzyki z różnych krajów, Polskę reprezentują utwory "Tango Milonga" i "Ta ostatnia niedziela". - Premiera jest planowana w sierpniu - mówi Sebastian Wypych.
rozwiń zwiń