Polskie Radio
Section05
tango

Jan Jakub Bokun i muzyka Piazzolli na klarnet

- Kiedy mój partner duetowy Krzysztof Pełech usłyszał o moich planach wydania moich nagrań utworów Piazzolli, powiedział, że to nagrania historyczne. I w tej złośliwości była spora cząstka prawdy, ponieważ niektóre mają już dwadzieścia lat - mówił w Dwójce klarnecista, dyrygent, wydawca, animator życia muzycznego Jan Jakub Bokun, który niedawno wydał płytę "Astor Piazzolla: Claritango".
Zobacz więcej na temat:  klarnet płyta tango instrumentaliści Jan Jakub Bokun Dwójka KULTURA Jakub Kukla Astor Piazzolla

"Kwartesencja naszego ujęcia tanga". Sebastian Wypych o płycie "TANGOSPHERE"

- To jest sfera naszego tanga, w której się poruszamy. Chcieliśmy zaprezentować jak największe i jak najpiękniejsze szlagiery oraz hity repertuaru tangowego. Zarówno tego polskiego, jak i światowego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "TANGOSPHERE" Sebastian Wypych. Gang Tango nagrał płytę w naprawdę ekspresowym tempie.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paweł Sztompke Muzyczna Jedynka album tango Sebastian Wypych

Czas kolędy i potańców!

Rozpoczął się karnawał! W dzisiejszym magazynie Źródła wysłuchaliśmy energetycznych kolęd Dikandy w orientalnych aranżacjach, jakie temu zespołowi od lat przychodzą przecież z ogromną łatwością! Rozmawialiśmy także o nowej kapeli Piotra Zgorzelskiego i właśnie wydanym przez nią albumie. Nie zabrakło też zagranicznego akcentu – The London Tango Orchestra również może pochwalić się nowym krążkiem!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Maria Baliszewska kolędy tango

Adrian Sobieszczański: bulwary Wisły przyciągały warszawiaków

- Warszawa w XX-leciu międzywojennym realizowała hasło Stefana Starzyńskiego "Warszawa frontem do Wisły". I wszystko, co się z Wisłą wiązało: żegluga, życie sportowe, to było spełnienie wszystkich idei ówczesnego prezydenta Warszawy - opowiadał gość plenerowej audycji "Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej", historyk i przewodnik.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Beata Kwiatkowska Jacek Hawryluk Jazz tango