X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kornhauser. Poeta buntu, pisarz wielofunkcyjny

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 16:00
- Julian od razu wszedł w ton przyspieszonego mówienia, wierszy niecierpliwych, które wybuchały, które były jednym zdaniem - mówił o swoim przyjacielu poeta Adam Zagajewski.
Audio
  • Julian Kornhauser. Poeta buntu, pisarz wielofunkcyjny (Strefa literatury/Dwójka)
Julian Kornhauser, 2015
Julian Kornhauser, 2015Foto: PAP/ Jacek Bednarczyk

Julian Kornhauser jest tegorocznym laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. O jego dorobku rozmawialiśmy w audycji "Strefa literatury".

Poeta Leszek Szaruga wspominał, że Kornhauser był jednym z pierwszych twórców, którzy w PRL zaczęli wydawać w drugim obiegu. - W roku 1973 razem z Witem Jaworskim wydał tomik własnym sumptem. Zbiór "Zabójstwo" zawierał wiersze odrzucone przez cenzurę - dodawał. Szaruga mówił też o wpływie, jaki na poezję Kornhausera, wywarła jego praca jako tłumacza.

W audycji mówiliśmy także o nietypowym debiucie Laureata, najważniejszych tomikach i pracy akademickiej. Nie zabrakło archiwalnych nagrań samego Juliana Kornhausera.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Przygotowały: Joanna SzwedowskaDorota Gacek

Goście: Adam Zagajewski, Tadeusz Nyczek i Leszek Szaruga (poeci), profesor Piotr Śliwiński (członek jury nagrody Silesius), Julian Kornhauser (z nagrań archiwalnych Polskiego Radia)

Data emisji: 8.05.2016

Godzina emisji: 21.30

bch/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Matywiecki: bliska jest mi idea żydowskości

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 08:00
Podmiot nowego tomu wierszy "Którędy, na zawsze" zdaje się na własne życzenie zatracać tożsamość. O tym oraz o innych paradoksach swojej poezji mówił sam Piotr Matywiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Podsiadło: potrzebuję sprawdzać się na innych polach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 12:10
- W poezji cierpię za miliony, a w prozie na ogół świetnie się bawię - mówił Jacek Podsiadło o pracy nad książką "Życie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po które - nie umieraj?". Opowieść o Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 11:30
W piątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej przypominamy audycję, w której poetkę wspominali jej znajomi i przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potęga konkretu. Poetyckie światy Stanisława Barańczaka

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:00
- On pozostaje zaskakująco jednolity, a jednocześnie różnorodny w swojej twórczości. Niesamowita konsekwencja - mówił o zmarłym przed ponad rokiem Stanisławie Barańczaku jego przyjaciel - poeta Ryszard Krynicki.
rozwiń zwiń