Książka "Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?". Jakie tajemnice mają antykwariaty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2024 22:00
Antykwariaty to prawdziwe wehikuły czasu. Skrywają wiele tajemnic, które często znane są tylko pasjonatom. Gościem audycji "Strefa literatury" był wrocławski antykwariusz i pisarz - Stanisław Karolewski. To także autor książki "Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?".
Książka Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?. Jakie tajemnice mają antykwariaty?
Książka "Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?". Jakie tajemnice mają antykwariaty?Foto: Shutterstock/Vital Hil

Gościa Dwójki pytaliśmy o to, jak się zostaje antykwariuszem; czy są przedmioty, których by się nie pozbył za żadną cenę, o relacje z kolekcjonerami, o to czy często wychodzi po wycenach brudny, o to czy pamięta każdego klienta, każdy sprzedany przedmiot.

Rozmawiamy także o aukcjach, o licytacjach z innymi antykwariuszami, o czasie jako wartości w pracy antykwariusza, o tym ile razy nasz gość stał na skraju bankructwa, o wyprzedażach i o… koniecznej w tej pracy cierpliwości.


Posłuchaj
29:14 Dwójka strefa lit 5.07.2024.mp3 Rozmowa ze Stanisławem Karolewskim, autorem książki "Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?" (Strefa literatury/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadził: Wacław Holewiński

Data emisji: 5.07.2024

Godz. emisji: 21.30

dz/pg

Czytaj także

Czeska trauma 1938 roku w powieści "Prawomił albo niedawne przedawnienie"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 13:00
- Czesi do dzisiaj mają potworną traumę roku 1938, i to jest w tej książce bardzo szczegółowo opisane. Młodzi chłopcy czekali, kiedy będą mogli stanąć do walki, ale politycy powiedzieli: "poddajemy się" - tak o książce Petra Stančíka "Prawomił albo niedawne przedawnienie" mówiła jej tłumaczka dr Elżbieta Zimna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fenomen Big Book Festivalu. "Dobrze rozpoznaliśmy oczekiwania ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 19:29
To będzie międzynarodowe święto czytania, książek i wydarzeń inspirowanych literaturą: "(...) trzy dni refleksji nad zwodniczością świata, fałszywymi wyobrażeniami i pozorami, jakich doświadczamy i jakie współtworzymy". Pod hasłem "Jesteśmy iluzją" rozpocznie się 12. edycja Big Book Festivalu. O fenomenie tego wydarzenia opowiedziała w "Wybieram Dwójkę" Anna Król - dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń