X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kieślowski uczył się życia sam, robiąc filmy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:00
To wypowiedź amerykańskiej badaczki twórczości polskiego reżysera - Annette Insdorf, którą przypomniał dokumentalista Krzysztof Wierzbicki. Krzysztofa Kieślowskiego wspominaliśmy w związku z przypadającą 13 marca 20. rocznicą jego śmierci.
Audio
  • Przyjaciele i współpracownicy wspominają Krzysztofa Kieślowskiego (Opowieści o zmroku/Dwójka)
Krzysztof Kieślowski (z lewej) na planie filmu Amator
Krzysztof Kieślowski (z lewej) na planie filmu "Amator"Foto: PAP/CAF-Witold Rozmysłowicz

Kluczowy przełom w karierze i życiu wybitnego reżysera znalazł odzwierciedlenie w losach bohatera jego filmu "Amator". - Postać grana przez Jerzego Stuhra odkrywa, że swoim "kinem krytycznym" może krzywdzić ludzi. Wtedy wykonuje kluczowy gest: kieruje kamerę na siebie. Nie robi już filmów o tym, jak jest, tylko o swojej przygodzie z życiem. Znajduje wyjście z pułapki systemu, pokazując samą pułapkę - wyjaśnił stały współpracownik Kieślowskiego Krzysztof Wierzbicki.

W audycji przypomnieliśmy też fragmenty ostatniego spotkania twórcy "Dekalogu" z publicznością, podczas którego Kieślowski wyjaśniał, dlaczego porzucił dokumenty na rzecz filmów fabularnych.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Autorki reportażu: Anna Fuksiewicz

Rozmówcy: Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi (reżyserzy), Krzysztof Wierzbicki (dokumentalista), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy), Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski (aktorzy), Krzysztof Piesiewicz, Stanisław Zawiśliński (scenarzyści)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 22.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Kieślowski nakręcił "Dekalog"?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 13:30
W końcu lat 80. Krzysztof Piesiewicz powiedział reżyserowi: "powinieneś sfilmować Dekalog". Kieślowski odparł "oczywiście to jest okropny pomysł".
rozwiń zwiń