X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Spędziłem wiele pięknych chwil w teatrze radiowym"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:30
– Pierwsze moje kontakty z radiem to było czytanie poezji i opowiadań. Potem pojawiły się słuchowiska – wspominał Jerzy Trela, aktor wyróżniony nagrodą Wielki Splendor 2017.
Audio
  • Sylwetka Jerzego Treli, laureata nagrody Wielkiego Splendora 2017 (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Jerzy Trela
Jerzy TrelaFoto: PAP/Adam Warżawa

Twórca niezapomnianych ról w spektaklach Teatru Polskiego Radia podzielił się laurem z aktorką Elżbietą Kijowską. Ponadto aktorowi i reżyserowi Janowi Englertowi przyznano Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego, zaś Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tele-Splendora im. Włodzimierza Ławniczaka otrzymał autor muzyki do filmów, spektakli i słuchowisk Krzysztof Ścierański.


splendory kijowska 1200.jpg
"Głos też się uśmiecha". Elżbieta Kijowska w radiu

W Dwójce Jerzy Trela opowiadał m.in. o specyfice występowania w radiu. – Żeby nawiązać kontakt ze słuchaczem, trzeba w miarę w swoich możliwości jak najprawdziwiej podawać tekst. Jeżeli człowiek nie ogląda, tylko słucha, jest bardziej wyczulony na każdy fałsz – powiedział. Aktor nie raz musiał sprostać temu trudnemu zadaniu - wśród ról, które kreował, znalazła się nawet postać Boga...

W audycji wysłuchaliśmy także opowieści przyjaciół Jerzego Treli, którzy zwracali uwagę m.in. na to, jak na jego aktorstwo wpływa jego "sztywna sylwetka", a także na jego uczciwość w życiu prywatnym i zawodowym oraz "dokładność w relacjach z innymi ludźmi".

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Jerzy Trela, Anna Polony i Anna Dymna (aktorzy), Józef Opalski (reżyser teatralny), Beata Guczalska (autorka biografii Jerzego Treli)

Data emisji: 4.12.2017

Godzina emisji: 21.30

mc/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Englert wspomina swoje role w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:08
W Teatrze Polskiego Radia laureat radiowego Splendora Splendorów zagrał w 700 słuchowiskach, więc nie można się dziwić, że niektórych nie pamięta. Ale jest jedno, które zapadło w mu pamięć i którego do dziś się wstydzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia wręczył nagrody Wielkiego Splendora 2017

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 21:05
Teatr Polskiego Radia wręczył – już po raz 30. – swoje najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody Wielkiego Splendora dla wybitnych twórców teatru radiowego. W gali uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia Jacek Sobala i wiceprezes Mariusz Staniszewski.
rozwiń zwiń