X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Noma. Słynna kopenhaska restauracja w wersji 2.0

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 13:23
- Tak jak Noma była o kuchni ultralokalnej, tak Noma 2.0 jest o składnikach całej Skandynawii - mówiła w Dwójce dziennikarka kulinarna Małgorzata Minta, która odwiedziła nową siedzibę jednej z najsłynniejszych restauracji na świecie.
Audio
  • Małgorzata Minta o słynnej kopenhaskiej restauracji Noma, która po roku przerwy wznowiła działalność (Droga przez mąkę/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: August_0802/Shutterstock

Julian Barnes 1200.jpg
"Pedant w kuchni". Julian Barnes od kuchni

Noma ponownie działa w Kopenhadze od 16 lutego, czyli po roku przerwy. - Cały 2017 rok to był rok poszukiwań, co można było obserwować na Instragramie szefa Nomy Rene Redzepiego, gdzie właściwie przez całą dobę mieliśmy relację z jego kilkumiesięcznej wyprawy po całej Skandynawii, gdzie ekipa Nomy szukała podstaw do budowy Nomy 2.0, jeśli chodzi o jej kuchnię - podkreślała.

Jak tłumaczyła dziennikarka i blogerka kulinarna, kalendarz menu nowej Nomy będzie dzielony według innych zasad niż dotychczas. - To nie będą pory roku czy miesiące, ale raczej sezony oraz przypisane do nich zakresy czy obszary składników. Zima i początek wiosny to ocean. Wtedy są najlepsze owoce morza i de facto jest to jedyny sezonowy składnik, który jest dostępny w Skandynawii - opowiadała.

Które danie zrobiło na Małgorzacie Mincie największe wrażenie podczas wizyty w Nomie? Jakie sezonowe składniki będą pojawiały się w menu w dalszej kolejności? O tym w nagraniu audycji. Tam również fragmenty archiwalnych wywiadów z Rene Redzepim - szefem Nomy - oraz z Bjoernem Frantzenem - szefem restauracji Frantzen, która niedawno otrzymała trzecią gwiazdkę Michelina.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka i blogerka kulinarna)

Data emisji: 24.02.2018

Godzina emisji: 12.00

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kumpiaki i kluski śląskie. "Polska kuchnia przeżywa renesans"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 17:30
- Szefowie kuchni coraz częściej odwołują się do regionalnej kuchni polskiej. Do królika serwowane są już nie gnocchi, ale kluseczki śląskie lub kopytka – powiedziała dziennikarka kulinarna Małgorzata Minta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mięso i grzyby w maśle. Tak jadała Anglia za czasów Darwina

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:30
- W zasadzie wszystko, co trafiało na stół wielkiego uczonego, było według jego żony najlepsze z masłem lub śmietaną. Zasadą było, że im więcej ich było, tym lepiej. No i ser, dużo sera - mówiła w Dwójce Laura Osęka.
rozwiń zwiń