"Mięso z angusów ma doskonały smak"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 12:15
- Kiedyś, pracując jeszcze w korporacji i mając ziemię na Mazurach, kupiłem sobie stado bydła, a konkretnie angusów po to, żeby mieć dobre steki - mówił w Dwójce Rafał Bachan, warszawski rzeźnik, właściciel sklepu i bistro.
Audio
  • Rafał Bachan o polskiej wołowinie (Droga przez mąkę/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

zielnik_1200.jpg
Pasta z pokrzyw i inne pomysły zielarki ze Szwecji

Angus to rasa krów, którą bardzo chwali sobie gość Dwójki. - Po pierwsze dają doskonałe mięso na steki. Ma ono doskonałe przerosty, doskonały smak. Po drugie są to zwierzęta, które w naszych warunkach klimatycznych mogą cały rok przebywać na zewnątrz. A po trzecie to bardzo pierwotna rasa, niemodyfikowana genetycznie, w związku z czym te zwierzęta bardzo dobrze się hodują, są bardzo przyjazne i nie sprawiają żadnych problemów - tłumaczył Rafał Bachan.

Jako hodowca bydła stawia on na naturalne metody. - Krowy mają być szczęśliwe wtedy, kiedy żyją. Nie wyobrażam sobie trzymania zwierząt w dużych oborach tylko po to, żeby miały lepsze mięso. Nie będąc aż tak marmurkowe, jak mięso ze zwierząt stojących w oborach, jest ono nadal fenomenalne, dlatego że moje krowy są karmione w sposób naturalny. Przez cały rok jedzą trawę, a to gwarancja dobrego odżywiania. Od tego zależy później jakość mięsa - podkreślał.

Gdzie w Polsce jest najwięcej hodowli angusów. Ile mięsa z nich trafia na krajowy rynek, a ile na eskport? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Rafał Bachan (warszawski rzeźnik, właściciel sklepu i bistro)

Data emisji: 21.07.2018

Godzina emisji: 12.30

pg/mk

Czytaj także

Smakowita Ukraina i kraje Kaukazu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:07
Gościem audycji była Olia Hercules, autorka książek poświęconych ukraińskiej i kaukaskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paskalizacja plus". Polski wkład w konserwację żywności

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 13:16
- Instytu Wysokich Ciśnień PAN opracował technologię HPP+, która umożliwa zmiękczenie, a następnie rozerwanie błon przetrwalników bakterii i grzybów przyczyniających się do rozkładu żywności - mówiła w Dwóje Emilia Pawlikowska.
rozwiń zwiń