Laura Osęka: piekarnik jest odniesieniem do ciepła rodzinnego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 10:30
- To jest sprzęt niedoceniany w tej chwili i nie wszyscy pieką, bo myślą, że pieczenie jest trudne. A ja chciałam pokazać, że jest inaczej - mówiła w Dwójce Laura Osęka, autorka książki "Forma obfitości. Lokalnie, zdrowo, sezonowo".
Audio
  • Laura Osęka o książce "Forma obfitości. Lokalnie, zdrowo, sezonowo" (Droga przez mąkę/Dwójka)
Laura Osęka Forma obfitości
Laura Osęka "Forma obfitości"Foto: Mat. promocyjne

Książka Laury Osęki składa się z przepisów sezonowych, podzielonych na cztery pory roku, jednak to, co łączy te wszystkie przepisy, to piekarnik. W "Formie obfitości" znajdują się 84 przepisy na nieskomplikowane dania, które można przygotować w jednym naczyniu. Autorka wyjaśnia, że przed samym pieczeniem jest mało pracy, a resztę robi za człowieka piekarnik.

- Wyszłam z założenia, że to nie jest książka dla profesjonalistów, bo sama nim nie jestem. To jest książka dla osób, które może niekoniecznie potrafią piec i świetnie gotować, nie chcą się specjalnie napracować, a chcą się może nauczyć czegoś, co mogą robić w różnych wariantach. I o tym jest książka: jak się nie narobić, żeby zrobić coś całkiem niezłego - mówiła Laura Osęka. - Ta książka polega na podawaniu "oczywistych oczywistości" i wykorzystywanie często tego, co już mamy.

Jakie przepisy znajdziemy w książce Laury Osęki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Laura Osęka (psychodietetyczka, autorka książek kulinarnych)

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 10.00

am

Czytaj także

"Przy stole z Hitlerem". Wilczy Szaniec od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:23
Gościem audycji była Włoszka Rosella Postorino - autorka powieści, która budzi prowokacyjne pytania o współudział w zbrodniach, poczucie winy i przetrwanie, a przy okazji opowiada o kulinarnych upodobaniach przywódcy III Rzeszy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zero waste. Jak nie marnować żywności?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:40
Trend do oszczędzania i jedzenia bezresztkowego staje się coraz silniejszy, najwięksi szefowie kuchni, tacy jak Massimo Bottura, edukują, jak nie marnować jedzenia.
rozwiń zwiń