Kuchnia w dobie kryzysu i w dobie prosperity

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 11:30
Gościem audycji z cyklu "Droga przez mąkę" był Przemysław Bociąg, antropolog kultury i dziennikarz. Rozmawialiśmy o wpływie gospodarek niedoboru i ekonomicznego boomu na zwyczaje żywieniowe społeczeństwa.
Co włożyć do garnka w sytuacji kryzysu, a co w czasie prosperity?
Co włożyć do garnka w sytuacji kryzysu, a co w czasie prosperity? Foto: Shutterstock

W jaki sposób państwa wpływają na wybory kulinarne swoich obywateli? Co włożyć do garnka w sytuacji kryzysu, a co w czasie prosperity? 

O wpływie gospodarek niedoboru i ekonomicznego boomu na zwyczaje żywieniowe rozmawialiśmy w audycji z Przemysławem Bociągiem. Z zawodu wyuczonego to antropolog kulturowy. Z wykonywanego – redaktor i wydawca. Współautor książki "Sztuka życia dla mężczyzn". Publikował w prasie business/lifestyle, periodykach literackich, małych i dużych portalach oraz blogu "Smak Nabyty". Miłośnik dobrych butów, domorosłej psychologii i serialu Mad Men.

[opis za wydawnictwem Agora]


Posłuchaj
24:05 Dwójka droga przez make 2.10.2022.mp3 Kuchnia w dobie kryzysu i w dobie prosperity (Droga przez mąkę/Dwójka) 

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Łukasz Modelski omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór pasujący do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

Autor audycji jest historykiem sztuki specjalizującym się w epoce średniowiecza. Przez większość życia zawodowego pracuje jako redaktor.

Jest autorem kilku zbiorów wywiadów. Jak przekonuje, z równą przyjemnością konsumuje posiłki i literaturę, a spośród różnych obszarów kultury najmniej rozumie kulturę fizyczną.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski 

Gość: Przemysław Bociąg (antropolog kultury, dziennikarz, autor książek)

Data emisji: 2.10.2022

Godzina emisji: 11.00

pg

Czytaj także

Branża gastronomiczna wspiera Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 12:00
Polscy restauratorzy, kucharze, winiarze włączyli się w akcję pomocy Ukraińcom. Przybiera ona bardzo różne formy - od przekazywania części swojego utargu, poprzez gotowanie dla uchodźców, po realizację zamówień dla ukraińskiego wojska. O szczegółach mówiliśmy w audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Szyttler i jego książki kucharskie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2022 12:53
Gościem audycji z cyklu "Droga przez mąkę" był Bogdan Gałązka – szef kuchni i autor doktoratu poświęconego Janowi Szyttlerowi, twórcy pierwszych systematycznych książek kucharskich na ziemiach polskich.
rozwiń zwiń