Branża gastronomiczna wspiera Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 12:00
Polscy restauratorzy, kucharze, winiarze włączyli się w akcję pomocy Ukraińcom. Przybiera ona bardzo różne formy - od przekazywania części swojego utargu, poprzez gotowanie dla uchodźców, po realizację zamówień dla ukraińskiego wojska. O szczegółach mówiliśmy w audycji.
Jak branża kulinarna wspiera walczącą Ukrainę?
Jak branża kulinarna wspiera walczącą Ukrainę?Foto: Shutterctock/Millenius

Gośćmi "Drogi przez mąkę" byli przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy zaangażowali się we wspieranie naszych sąsiadów brutalnie zaatakowanych przez wojska rosyjskie. O tym, w jaki sposób pomagają, dowiesz się z nagrania audycji.

***

"Droga przez mąkę" to program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją. Autor programu, Łukasz Modelski, omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto pojawiają się recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie każdej audycji wybrzmiewa utwór muzyczny z krótkim omówieniem. Jest to muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący" do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

Prowadzący Łukasz Modelski to historyk sztuki i znawca średniowiecza. Przez większość życia zawodowego – redaktor. O sobie pisze tak:

Autor kilku zbiorów wywiadów. Z równą przyjemnością konsumuje posiłki i literaturę. Spośród różnych obszarów kultury najmniej rozumie kulturę fizyczną.


Posłuchaj
20:28 Dwójka droga przez make 6.03.2022.mp3 Branża gastronomiczna wspiera Ukrainę (Droga przez mąkę/Dwójka) 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Data emisji: 6.03.2022

Godzina emisji: 11.00


Czytaj także

Ukraińskie przysmaki

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 16:01
Jedliście kiedyś prawdziwy barszcz ukraiński? Jest aromatyczny, nietłusty mimo wędzonej słoniny, a dzięki dodatkowi w postaci soku wyciśniętego z surowych buraków – intensywny w smaku i kolorze! Posłuchajcie o innych specjałych kuchni naszych sąsiadów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stanisław Vincenz i kuchnia huculska

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 11:30
Czym się różni kulesza od banyszu? Co to jest huślanka? Jak się robi kisielicę z miodem?
rozwiń zwiń