Pafos - nowa Europejska Stolica Kultury

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 15:00
Tytuł ten cypryjskie miasto dzierży obok duńskiego Aarhus. Co miano Europejskiej Stolicy Kultury daje mieszkańcom Pafos i na co liczą organizatorzy?
Audio
  • Pafos - nowa Europejska Stolica Kultury (Magazyn europejski/Dwójka)
Zamek w Pafos
Zamek w Pafos Foto: Maria Szul

Justyna Piernik rozmawiała o tym z koordynatorami programu Europejska Stolica Kultury - Vaso Marieli i Valentinosem Stefano, a także z od lat mieszkającą na Cyprze Polką, panią Teresą a także o wybranych działaniach w ramach ESK 2017 z Andreasem Sofokleosem i Ianisem Sakelisem.

Poza tym w audycji:

- Unijny program na lata 2014-2020 Kreatywna Europa ma za zadanie wspieranie działań w zakresie kultury i mediów. O tym jak ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego programu i gdzie szukać informacji Katarzyna Nowak rozmawia z Katarzyną Zalewską reprezentującą w tym programie komponent Kultura.

Na zakończenie "Magazynu europejskiego" zajrzeliśmy do prasy europejskiej.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 4.03.2017

Godzina emisji: 15.00

bch/mz

Czytaj także

Bazylika Katedralna w Pelplinie w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 17:00
W audycji "Magazyn europejski" rozmawialiśmy o finansowanej ze środków UE renowacji XIV-wiecznej bazyliki gotyckiej. Projekt "Bazylika Katedralna w Pelplinie - renowacja i udostępnienie nowej powierzchni wystawienniczej" ma otrzymać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozwija się Narodowe Muzeum Morskie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:00
W audycji odwiedziliśmy dwie nowe placówki muzeum morskiego: Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie i Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

60 dzieł sztuki dostępnych dla osób z dysfunkcjami

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 16:00
W "Magazynie Europejskim" rozmawialiśmy o Open Art, innowacyjnej aplikacji stworzonej na smartfon i tablet. Ułatwia ona dostęp do dzieł sztuki osobom z dysfunkcjami słuchu i wzroku.
rozwiń zwiń