X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kokon" i "Lukier". Sensualny horror i powieść udana w połowie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 20:32
- W przypadku "Lukru" zawalił redaktor, za to "Kokon" to książka, którą można ciężko przeżyć - tak o nowych powieściach Maliwny Pająk i Joanny Lech mówił w Dwójkowej "Czytelni" Piotr Kofta.
Audio
  • Recenzje książek "Lukier" Malwiny Pająk i "Kokon" Joanny Lech (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek, które zrecenzujemy w Czytelni
Okładki książek, które zrecenzujemy w "Czytelni"Foto: materiały prasowe

Bohaterkami "Lukru" Malwiny Pająk są: 25-letnia Julia, która ma za sobą trudne dzieciństwo i niepewną przyszłość w Warszawie oraz 36-letnia Anka, która robi karierę w korporacji, ale gorzej radzi sobie w małżeństwie. Zdaniem Piotra Kofty postać ta gorzej też radzi sobie na kartach książki. - Narracja korporacyjna jest tu słabiej napisana niż ta młodzieżowa. Poza tym z tego zderzenia postaci nic nie wynika.

Krytyk podkreślił dobry zmysł językowy debiutującej pisarki i jednocześnie dodał, że zabrakło jej wsparcia ze strony redaktora. - Początkująca pisarka ma prawo popełniać błędy. Redaktor powinien powiedzieć autorce, by schowała wątek korporacyjno mordorowy do szuflady i skupiła się wyłącznie wątku Julki, dzięki czemu powieść miała by swoją melodię.

W audycji recenzowaliśmy też powieść "Kokon" Joanny Lech. Zdaniem Piotra Kofty to powieść opowiedziana bez litości ani dla bohaterki ani dla czytelnika. - To historia o poszukiwaniu miłości, udana jako horror.

***

Tytuł audycji: Czytelnia 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 6.04.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kofta: "Diabeł Urubu" to mroczne i złożone dzieło sztuki

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:03
- Ciężko ustalić, do jakiego gatunku należy skromnych rozmiarów powieść Marlona Jamesa. Można powiedzieć, że to horror, moralitet, ale i baśń - recenzował w audycji czytelnia Dwójkowy krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kofta: "Mój czołg" to powieść rozpaczliwie śmieszna

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:30
- Horvath opowiada o traumie interwencji wojskowej w Czechosłowacji w sierpniu 1968 roku, ale jego powieść wyróżnia się konstrukcją. Narratorem jest porucznik, niby prosta ale wielowarstwowa postać. Syn prominenta, tłumacz pierwszego sekretarza węgierskiej partii komunistycznej jest jednocześnie naiwniakiem, dzieckiem które nie rozumie, co się dzieje – mówił w Dwójce krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmierzch" Osamy Dazai. Japonia po końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 16:26
- To zmierzch epoki, arystokracji, pewnych norm obyczajowych - tłumaczyła Magda Mikołajczuk tytuł niedawno wydanej w Polsce książce Osamy Dazai z 1947 roku.
rozwiń zwiń