Trochę mądrzejsze durne komedie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 10:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o humorze według tzw. "Frat Pack", grupy amerykańskich dojrzałych aktorów i reżyserów, której specyficzny rodzaj poczucia humoru reprezentuje m.in. film "Sekretne życia Waltera Mitty" Bena Stillera.
Audio
  • Ben Stiller i inni. Kamil Śmiałkowski o humorze według grupy Frat Pack (Pop-południe/Dwójka)
  • Maciej Żukowski i Piotr Stasiak o realizujących się wizjach z filmów i książek science-fiction (Pop-południe/Dwójka)
Ben Stiller na premierze Sekretnego życia Waltera Mitty w Sydney
Ben Stiller na premierze "Sekretnego życia Waltera Mitty" w SydneyFoto: Eva Rinaldi/Flickr/CC

Humor grupy Frat Pack można prześledzić na podstawie ich komedii (produkowanych przez nich, takich, w których grają albo które reżyserują), ich dróg zawodowych, inspiracji, przykładów filmów. Chodzi o Bena Stillera, Jacka Blacka, Owena Wilsona, Vince'a Vaughana, Steve'a Vaughana, Judda Appatowa. O Frat Pack opowiadał Kamil Śmiałkowski.
Tematem "Pop-południa" była także "rzeczywistość rozszerzona w 2014 roku". W związku z premierą Google Glass Maciej Żukowski i Piotr Stasiak mówili o tym, jak dawniej w filmach i literaturze science fiction wyobrażano sobie nasze czasy i które z tych wyobrażeń zrealizują się w tym roku. Pretekstem do rozmowy była też dziesiąta konferencja "Digital - Life - Design" w Monachium.
Audycję prowadziła Marta Strzelecka.

17 stycznia (piątek)

mc/bch

Czytaj także

Kontrkultura lat 60. - rewolucja codzienności

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 11:00
- Zmiany w modzie, a także w prozaicznym wymiarze technologicznym, doprowadziły do zmian obyczajowych - mówił w Dwójce Jerzy Jarniewicz, poeta, krytyk literacki i tłumacz, jeden z redaktorów nowej serii wydawniczej "Twarze kontrkultury"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czysta i tajemnicza: muzyka roku 2013

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 09:16
Znakomicie śpiewają, zarówno na płytach, jak i na żywo. Często pozostają w ukryciu nie ujawniając swych twarzy przed fanami. O najważniejszych artystach z kręgu muzyki pop w roku 2013 opowiadał w Dwójce Bartek Chaciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego dowiedzieli się sherlockiści...

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 12:00
- Arthur Conan Doyle nie przepadał za swoim bohaterem. W związku z tym pisał go trochę nieuważnie. Wiele rzeczy zostawił otwartych, i to jest nasze największe szczęście - mówiła w Dwójce Maja Białek, miłośniczka i badaczka postaci Sherlocka Holmesa.
rozwiń zwiń