Dramat w Teatrze Wyobraźni: Bolesław Leśmian "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2009 10:52
Dramat w Teatrze Wyobraźni: Bolesław Leśmian "Zdziczenie obyczajów pośmiertnych" - słuchowisko w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Zaleskiego. Występują: Joanna Jeżewska, Anna Dereszowska i Mariusz Benoit. Opracowanie muzyczne Małgorzaty Małaszko. Realizacja akustyczna Andrzeja Brzoski. Nagranie z roku 2007.

25 października 2009, godz. 21:45

Utwór ten  kilkakrotnie wcześniej był wystawiany na scenach - między innymi Łodzi, Opola, Krakowa, Warszawy, realizowany był także w Teatrze Telewizji.

Kameralna, pełna napięć dramatycznych historia miłosnego trójkąta, zakończona zbrodnią, niezwykle sugestywnie brzmi w Teatrze  Wyobraźni. Relacje między osobami dramatu są dziwne i niedopowiedziane. Czy kochanka, za cichym pozwoleniem męża, z miłości zamordowała jego żonę? Czy zdradzana żona nie dopomogła jej wbić ów nóż we własne serce, by w imię miłości do męża, uwolnić go od swojej osoby i cieszyć się jego szczęściem? Czy mężczyzna - obiekt miłości i pożądania dwóch kobiet, w finale sztuki czuje się istotnie szczęśliwy? Czy można było takiemu splotowi wydarzeń jakoś zapobiec? Czy taki finał to tylko wynik ludzkich działań, czy nieuchronności przeznaczenia, któremu jako duchy, bohaterowie próbują się przeciwstawić.

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Eugen Rude "Elegia Babelsberska".

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2009 16:20
W przeddzień 20. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego prezentujemy dramat-groteskę o starym komuniście, przed którym rodzina ukrywa wciąż fakt, że nastał nowy porządek świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Wojtyszko "Chryje z Polską"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 15:35
Dramat w Teatrze Wyobraźni - "Chryje z Polską. Rzecz o Stanisławie Wyspiańskim" - słuchowisko według sztuki Macieja Wojtyszki w reżyserii Autora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Juliusz Słowacki "Anhelli"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2009 16:06
W najbliższą niedzielę w audycji Dramat w Teatrze Wyobraźni słuchowisko zrealizowane na podstawie poematu "Anheli" Juliusza Słowackiego.
rozwiń zwiń