X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa płyta Kapeli ze Wsi Warszawa. Posłuchaj przed premierą!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 14:11
"Święto słońca" to pierwszy dwupłytowy album w dyskografii zespołu. Muzycy po raz kolejny zaprosili artystów z innych krajów, m.in. z Indii, Iranu i Hiszpanii.
Audio
  • Nagrania z nowej płyty Kapeli ze Wsi Warszawa - przedpremierowo! (Źródłogranie/Dwójka)
Kapela ze Wsi Warszawa. Zespół wielokrotnie występował na Dwójkowej scenie muzyki tradycyjnej, m.in. na festiwalu Nowa Tradycja
Kapela ze Wsi Warszawa. Zespół wielokrotnie występował na Dwójkowej scenie muzyki tradycyjnej, m.in. na festiwalu "Nowa Tradycja"Foto: Radek Polak/materiały prasowe

Na albumie składającym się z płyt "Słońce" i "Księżyc" usłyszymy m.in. legendę hiszpańskiej sceny world music Mercedes Peón (z którą Kapela ze Wsi Warszawa wystąpiła na 36. Euroradio Folk Festival w Krakowie), tablistę Amrata Hussaina czy mistrza irańskiej i kurdyjskiej muzyki klasycznej Kayhana Kalhora (który będzie w tym roku gościem festiwalu Skrzyżowanie Kultur).

Słuchając przedpremierowych nagrań ze "Święta słońca", rozmawialiśmy z członkiem Kapeli ze Wsi Warszawa Maciejem Szajkowskim. Opowiadał on m.in. o logistycznym skomplikowaniu tego międzynarodowego wydawnictwa i o niespodziance, którą zgotował zespołowi wirtuoz sarangi Ustad Liyakat Ali Khan z indyjskiego Radżastanu.

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Maciej Szajkowski (muzyk, dziennikarz, animator kultury)

Data emisji: 14.09.2015

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródłogranie".

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiąc festiwali w Polsce. Tej muzyki brak w telewizji

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 11:00
- Kiedyś były odpusty, teraz są festiwale - przytoczył słowa pewnej ludowej śpiewaczki Remigiusz Mazur-Hanaj, muzyk, badacz i animator kultury tradycyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowieści z serca Tatr". Na misia długo się czeka

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:00
– Gdy chcemy sfotografować konkretne zwierzę, często musimy poświęcić na to sporo czasu – mówił Marcin Strączyk-Helios z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wesoła Trójka + Jeden. Od podwiślaków do fokstrota

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 17:01
Gra już od 45 lat, od 5 jest zaś liderem kapeli Wesoła Trójka + Jeden. Henryk Salamon z Tarłowa na Powiślu Kieleckim opowiadał w Dwójce o swoich muzycznych losach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sounds Like Poland, czyli polski folk na pokaz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 15:39
– Już po raz trzeci zaprezentujemy polskich artystów m.in. dyrektorom festiwali world music z całego świata – mówiła Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Skrzyżowania Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Koniakowie hekluje się od pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 14:00
- U nas nie robi się koronek, tylko "hekluje się różiczki" - wyjaśniła Zuzanna Ptak, koronczarka z Koniakowa, tegoroczna laureatka Nagrody im. Oskara Kolberga.
rozwiń zwiń