X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Wiśniewska ciągle boi się źle zagrać

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 18:00
- Nie chcę żeby ludzie powiedzieli, że się powielam. W związku z tym nad każdą rolą pracować chcę zgodnie z własnym sumieniem i wyczuciem - opowiadała w Dwójce Ewa Wiśniewska, ceniona aktorka teatralna i filmowa.
Audio
Ewa Wiśniewska
Ewa WiśniewskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Ewa Wiśniewska w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej. W rozmowie z Jerzym Kisielewskim aktorka podzieliła się swoim artystycznym credo.

- W tym zawodzie chodzi mi o to, żeby istnieć, a nie zaistnieć. W obecnych czasach zostać "znanym nazwiskiem" można właściwie na podstawie jednego drobnego dokonania. Tymczasem, żeby to miało znaczenie, trzeba to sprawdzić, ulepszyć, powielić - wyjaśniała. Zawód aktora daje, jej zdaniem, duże możliwości "oszukiwania" i stwarza pozory łatwości: wciągając kogoś z ulicy do filmu czy serialu, ma się dużą szansę na otrzymanie konkretnego efektu. - A weźmy kogoś z ulicy na trapez do cyrku albo żeby zagrał koncert w filharmonii. Tego nikt nie podrobi - zwracała uwagę. Dlatego zdaniem gościa audycji, tak ważna dla sumienia aktorskiego jest codzienna praca oraz próby, które są niezbędne dla uzyskania czegoś istotnego.

Ewa Wiśniewska wspominała, że jako dziecko nie marzyła o karierze aktorskiej. Szykowana była na pianistkę. - Nie odpowiadało mi to jednak. Miałam straszliwą tremę. Nie byłam w stanie zapanować nad mimiką twarzy. Podobno w trakcie występów w szkole muzycznej wywalałam język... z takim trudem rodziłam te utwory. Poza tym ślizgały mi się palce po klawiaturze - wyznała. Mimo zawodowego rozbratu z muzyką, miłość Ewy Wiśniewskiej do tej formy sztuki jest bardzo silna: - Haydn, Mozart, Beethoven, to jest moja biblia domowa, przy tym porządkuje sobie mózg...

Więcej aktorskich i życiowych refleksji Ewy Wiśniewskiej w nagraniu audycji "Piątek z Kisielem".
bch

***
Ewa Wiśniewska jest nie tylko gwiazdą polskiego kina (m.in. "Życie raz jeszcze", "Stawka większa niż życie"), lecz także artystką z nieocenionymi zasługami dla teatru. Wiele lat związana była z Teatrem Ateneum w Warszawie, dziś występuje w Teatrze Narodowym.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Aktorstwo to ostatnia rzecz, jakiej chciałam"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 19:00
- Byłam tak nieśmiała, że wstydziłam się nawet poprosić w sklepie o cukier. Często więc stałam w kolejce po pięć razy - wspominała Anna Dymna. Znakomita aktorka opowiada w Dwójce o sobie i swojej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: ojciec uważał, że jest za wysoki na scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 15:30
- Borykał się z tym zbyt wzrostem przez całą karierę – znakomitego aktora i pedagoga w 90. rocznicę jego urodzin wspominała w Dwójce jego córka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Kucówna: aktorką zostałam przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 11:37
- Moja mama marzyła, żebym była dentystką, bo miałam talent manualny...a to intratny zawód - powiedziała w rozmowie z Jedynka aktorka.
rozwiń zwiń