Akademia Liderek. Koło wiejskich gospodyń sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 18:00
– Mocną stroną kobiet jest logistyka. Pracują, zajmują się domem, a zarazem działają społecznie – mówiła Mariola Włodarczak, autorka projektu Akademia Liderek.
Audio
  • Akademia Liderek. Koło wiejskich gospodyń sukcesu (Mikrokosmosy/Dwójka)
Akademia Liderek odpowiada na potrzeby kobiet z  obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich do 25 tys. mieszkańców z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego
"Akademia Liderek" odpowiada na potrzeby kobiet z obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich do 25 tys. mieszkańców z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiegoFoto: Depositphotos

W 2009 r. Mariola Włodarczak wpadła na pomysł zintegrowania kobiet, które działają społecznie w kołach gospodyń i w radach sołeckich. Tak powstał pierwszy projekt pod nazwą "Sukces w spódnicy czyli babski leadership". – Śmiano się ze mnie wtedy, mówiąc, że z takim tytułem projekt nie przejdzie. Stało się inaczej – opowiadała.

Kolejnym przedsięwzięciem działaczki jest projekt Akademia Liderek czyli Metamorfoza. Jednym z jego celów jest pokazanie lokalnym społeczniczkom, że mogą mieć swój udział w życiu samorządów. O ile bowiem kobiety w małych miejscowościach aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, to polityka nadal jest tam domeną mężczyzn. Liderki mogą wiele wnieść w życie samorządowe, mają bowiem pewną szczególną moc, której brakuje ich kolegom.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Prowadzenie: Justyna Piernik

Data emisji: 6.12.2014
Godzina emisji:
12.00

mc/asz

Czytaj także

Szklany dom w Ciekotach

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 14:00
W Ciekotach na Kielecczyźnie stał drewniany dwór, w którym dzieciństwo spędził Stefan Żeromski. W tym miejscu powstało Centrum Edukacyjne Szklany Dom. W audycji "Mikrokosmosy" wybraliśmy się na wycieczkę śladami pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olenderskie "Rewolucje". Wielkopolska wiele im zawdzięcza

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 15:33
- Tym projektem chcemy pokazać, że Wielkopolska nie jest tak do końca homogeniczna, że nie musi się kojarzyć tylko i wyłącznie z biznesem, targami i racjonalnością - mówiły w Dwójce Agata Gręda i Agata Siwak, współorganizatorki akcji "Wielkopolska. Rewolucje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barcin. Z wizytą w najlepszej polskiej bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 15:00
- Latem mieliśmy tak duże obłożenie, że kolejki ustawiały się na godzinę przed otwarciem - mówiła w Dwójce dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
rozwiń zwiń