X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Włodarczyk: PO i PiS w konflikcie od lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 14:00
- Wielką słabością polskiej polityki jest skłonność do personalnego traktowania sporów - uważa prof. Wojciech Włodarczyk, minister w rządzie Jana Olszewskiego.
Audio
  • Prof. Wojciech Włodarczyk o historii sporów w obozie postsolidarnościowym (Ćwierćwiecze/Dwójka)
Wojciech Włodarczyk pełnił w rządzie Jana Olszewskiego funkcję ministra-szefa Urzędu Rady Ministrów. Na zdj. W. Włodarczyk i Jan Olszewski, Warszawa 1991 r.
Wojciech Włodarczyk pełnił w rządzie Jana Olszewskiego funkcję ministra-szefa Urzędu Rady Ministrów. Na zdj. W. Włodarczyk i Jan Olszewski, Warszawa 1991 r.Foto: PAP/Adam Urbanek

Zdaniem naszego gościa korzenie współczesnego konflikty przebiegające na linii PO-PiS sięgają nawet głębiej niż "wojny na górze" 1990 roku. - Gdy byłem Sekretarzem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, Jarosław Kaczyński uświadomił mi, że kluczowe spory ideowe rozpoczęły się jeszcze w podziemiu - wspominał prof. Włodarczyk.

- Koncentracja na wymiarze personalnym i ideowym, zamiast praktycznych dyskusji dotyczących na przykład kwestii gospodarczych, demaskuje do dziś płytkość polskiej sceny politycznej - ocenił minister.

Oczywiście prof. Antoni Dudek zapytał swojego gościa o kulisy obalenia rządu Jana Olszewskiego oraz inwigilacji prawicy, a ten zdradził, jak można było zapobiec "mafijnym" układom w polskich samorządach.

***

Tytuł audycji: Ćwierćwiecze (pasmo "O wszystkim z kulturą")

Prowadzenie: prof. Antoni Dudek

Gość: prof. Wojciech Włodarczyk (historyk sztuki, polityk)

Data emisji: 23.03.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To oni zdemaskowali słabość PZPR

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 10:00
- KPN była romantyczną partią piłsudczykowską. Radykalny cel, jakim był demontaż systemu sowieckiego, łączyliśmy z pragmatycznymi środkami - wspominał Krzysztof Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Pawlak: debaty w latach 90. były poważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 17:00
- Dzisiaj w działaniach rządu dominuje marketing polityczny. To się przekłada na organizację jego pracy - oceniał były premier, który w Dwójce wspominał przemiany w Polsce po roku 1989.
rozwiń zwiń