Polskie Radio
Section05
PSL

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Im więcej jasności w życiu publicznym, tym lepiej"

- To jest ustawa w dużej mierze analogiczna do tej komisji weryfikacyjnej działającej w kwestii reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - powiedziała poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się tym samym do zarzutów opozycji dot. powstania komisji. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli ponadto: Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Grzegorz Schetyna (PO), Krzysztof Gawkowski (Lewica), Marek Sawicki (Nowe PSL), Krzysztof Ciecióra (OdNowa).
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Sejm PiS PO PSL Beata Michniewicz

"Miał być dłuższy związek, jest krótki romans". Sawicki o końcu współpracy Porozumienie-AgroUnia

- Szkoda, że tak się stało. Myślałem, że to będzie dłuższy związek, a tu się okazało, że to był krótki romans - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki - poseł PSL, były minister rolnictwa i rozwoju wsi - odnosząc się do zakończenia przedwyborczej koalicji Porozumienia z AgroUnią.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Marek Sawicki PSL Polskie Stronnictwo Ludowe kampania wyborcza wybory parlamentarne opozycja POLSKA PSL-Koalicja Polska

Propozycje programowe PSL. Urszula Pasławska: osoba na dwóch etatach nie powinna płacić podwójnych podatków

- Najważniejsze jest to, aby dzisiaj praca była tak szanowana, aby każdy, kto jest zaradny, każdy kto chce pracować, każdy, kto chce sobie dorobić, nie musiał od tego odprowadzać podatku, ponieważ odprowadza od kwoty zasadniczej - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PSL Urszula Pasławska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Urszula Pasławska PSL POLSKA polityka

"Ludzie dziś potrzebują trzeciej drogi". Poseł Polski 2050 odpowiada Tuskowi

- Ludzie dziś potrzebują takiej drogi, jaką proponuje Koalicja Obywatelska, ale potrzebują też trzeciej drogi - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Michał Gramatyka. - Nam zależy, by oni nie zagłosowali na Konfederację, tylko na nas. Mamy dla nich program, mamy dla nich ofertę, mamy strategię wyborczą i to realizujemy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 wybory w Polsce polityka wybory parlamentarne Michał Gramatyka Katarzyna Gójska PSL Donald Tusk opozycja

Kosiniak-Kamysz chce karać za opuszczenie szeregów PSL. Prof. Grabowska: groźbą szantażu nie buduje się partii

- Czyżby Kosiak-Kamysz nie był pewien swoich ludzi, że sięga do groźby szantażu - będziesz płacił, jeżeli nie dotrzymasz słowa? Dodatkowo zostaniesz potępiony. To jest niepotrzebne i niemądre - mówiła w Polskim Radiu 24 prawnik prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska wybory w Polsce POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz polityka

SONDAŻ PiS z przewagą nad KO. Koalicja PSL i Polski 2050 w Sejmie. Nowy sondaż wyborczy

Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, to na pierwszym miejscu znalazłaby się Zjednoczona Prawica, która utrzymałaby przewagę na Koalicją Obywatelską. Jednocześnie pierwsza i druga partia notują podobny spadek poparcia. Na trzecim miejscu byłaby koalicja Polski 2050 i PSL - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka wybory w Polsce PiS koalicja obywatelska PSL Polska 2050 Konfederacja

Prof. Jabłoński: opozycja nie będzie w stanie stworzyć wspólnego rządu, nawet jeśli wygra wybory

- Nawet jeśli opozycji udałoby się zdobyć większość w wyborach, to jak stworzyć sensownie funkcjonujący rząd z tak różnych partii, które nawet nie potrafiły stworzyć programu, umożliwiającego im wystartowanie z jednej listy? - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce KOMENTARZ opozycja Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia PSL Platforma Obywatelska

PR24 Wspólna lista ludowców z Polską 2050. Poseł PSL: komentarze są pozytywne

- Jest zrozumienie dla tej współpracy, bo zarówno my jak i Polska 2050 chce mówić o miejscu środka, centrum - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Stefan Krajewski mówiąc o wspólnej liście z Polską 2050 Szymona Hołowni. Pytany, czy z pierwszego miejsca w Białymstoku wystartuje właśnie Szymon Hołownia, nie zaprzeczył, ale też nie potwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach wybory w Polsce polityka PSL Polska 2050 wybory wybory parlamentarne

Czy w koalicji PSL-Polska 2050 jest zgoda ws. polityki klimatycznej? Poseł ludowców uchylił się od odpowiedzi

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni wspólnie wystartują w wyborach parlamentarnych. W programie "Woronicza 17" w TVP Info poseł PSL Paweł Bejda został zapytany, czy on i szef jego partii Władysław Kosiniak-Kamysz popierają politykę klimatyczną koalicjanta. Uchylił się jednak od udzielenia odpowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Bejda Fit for 55 klimat ekologia polityka