Polskie Radio
Section05
PSL

Polskie Radio 24 "Temat zastępczy". Posłanka PSL o związkach partnerskich

- Istnieje przestrzeń do dyskusji i przeprocedowania ustaw. Nie chciałabym jednak, żeby projekty dotyczące związków traktowano jako najważniejsze. Mam wrażenie, że to pewnego rodzaju wrzutka i temat zastępczy. Nie ma ich w umowie koalicyjnej, która obejmuje 24 punkty. Sprawy światopoglądowe to był sztandarowy temat PiS, który był wrzucany na tapetę w razie jakichkolwiek problemów - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PSL Urszula Pasławska. 
Zobacz więcej na temat:  związki partnerskie POLSKA Rząd Donalda Tuska lewica

Polak wiceprzewodniczącym największej partii w PE

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej został wybrany na wiceprzewodniczącego największej frakcji w Europarlamencie - Europejskiej Partii Ludowej. Otrzymał on największe poparcie spośród ubiegających się o to stanowisko kandydatów. Szefem grupy, do której oprócz deputowanych PO należą też europosłowie PSL-u, pozostał Niemiec Manfred Weber. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski Andrzej Halicki koalicja obywatelska

Sawicki przeciw związkom partnerskim. "Autostrada do adopcji"

- Nie sądzę, by rozmowy kierownictwa Lewicy i PSL zmieniły decyzje w głosowaniach dużej części polityków PSL dotyczących związków partnerskich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł ludowców Marek Sawicki. Przyznał też, że nie poparłby ustawy o związkach partnerskich, bo jest to "autostrada do adopcji dzieci przez pary homoseksualne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Surówka polityka rząd Marek Sawicki

POLSKIE RADIO 24 Spadek poparcia Trzeciej Drogi. Palade wskazuje powody

- Wybory do Parlamentu Europejskiego były trudne, z punktu widzenia prezentacji i programu, dla koalicji PSL i Polski 2050 - ocenił w Polskim Radiu 24 analityk statystyk wyborczych Marcin Palade. - To koalicja dwóch ugrupowań różnie usytuowanych w Parlamencie Europejskim. Partia Hołowni to euroliberałowie, partia Kosiniaka-Kamysza to eurochadecy - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce Trzecia Droga Polska 2050 polityka wybory do Parlamentu Europejskiego Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

POLSKIE RADIO 24 Projekty dotyczące aborcji. PiS o pomyśle PSL: referendum to element wspólny

- Kwestia referendum w tej sprawie nie jest nam obca - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kosztowniak z PiS. - PSL uszanuje wolę Polek i Polaków - powiedział z kolei Adam Nowak. Projekt ustawy zmieniającej prawo aborcyjne autorstwa Trzeciej Drogi (Polska 2050 i PSL) zakłada powrót do tzw. kompromisu aborcyjnego i przeprowadzenie referendum.
Zobacz więcej na temat:  aborcja referendum POLSKA PiS polityka Polskie Radio 24

"Rodziny tęczowe". Kotula: nie możemy ich zostawić

- Pary jednopłciowe powinny mieć możliwość - minimum - zawarcia związku partnerskiego, z kolei dzieci powinny mieć uregulowaną sytuację prawną - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister do spraw równości, posłanka Lewicy Katarzyna Kotula, odnosząc się do projektu ustawy o związkach partnerskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica związki partnerskie LGBT Katarzyna Kotula Rząd Donalda Tuska homoseksualizm dzieci wychowanie

POLSKIE RADIO 24 Członkowie rządu do PE? "Nie czas na szukanie nowych twarzy"

- Trzeba zagrać sprawdzonymi liderami. To nie jest czas na szukanie nowych twarzy. W tej sytuacji wypadnie pewnie na przedstawicieli z różnych stron koalicji, a wtedy potrzebna jest rekonstrukcja rządu - podkreślił w Polskim Radiu 24 senator PSL Gustaw Brzezin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka wybory do Parlamentu Europejskiego rekonstrukcja rządu Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe PO

Wybory do PE. Kontynuacja Trzeciej Drogi problematyczna?

- Mam nadzieję, że kampania przed wyborami europejskimi będzie merytoryczna, a nie tylko światopoglądowa, i że będzie dotyczyła przyszłości Europy, jej bezpieczeństwa, m.in. energetycznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Jarubas, europoseł i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że nie ma jeszcze decyzji ws. startu w wyborach wraz z Polską 2050.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Osiecki Adam Jarubas Trzecia Droga wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski Unia Europejska polityka POLSKA

"Jesteśmy centrystami". Trzecia Droga: Polacy wygrają te wybory

- Nie lewacy, nie prawacy, a Polacy wygrają te wybory. To dewiza Trzeciej Drogi - mówił w Łomży podczas spotkania z wyborcami wieńczącego kampanię wyborczą wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący PSL. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia oświadczył: "Po tej trasie wiemy, gdzie jest większość Polaków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory samorządowe Trzecia Droga Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia

93 lata temu miał miejsce Zjednoczeniowy Kongres Chłopski. Tego dnia powstało Stronnictwo Ludowe

- Połączenie się wszystkich chłopów w Polsce, chłopów kłócących się, a nawet nienawidzących wzajemnie w jedno stronnictwo polityczne jest zdarzeniem tak wielkiej wagi, że w polityce ludowej równie doniosłego wypadku chyba, że dotąd nie było - komentował powołanie do życia Stronnictwa Ludowego Wincenty Witos.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Wincenty Witos II Rzeczpospolita II RP