Polskie Radio
Section05
PSL

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski opozycja Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty PiS Katarzyna Gójska Nasz komentarz

"Zagraża im to, że po raz pierwszy tak długo nie będą w rządzie". Publicysta o sytuacji PSL

- PSL zagraża to, że chyba po raz pierwszy tak długo będą w opozycji. Nigdy nie byli w tej sytuacji dłużej niż 4 lata. To niebezpieczne dla partii, która jest oparta o kadry i ich rodziny - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). Gośćmi audycji byli również Tomasz Żółciak (DGP) i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka PSL lewica opozycja Bogumił Łoziński Eliza Olczyk

Libicki: utworzenie "Nowej Solidarności" ma obezwładnić Szymona Hołownię

- Próba utworzenia "Nowej Solidarności" to ruch wyprzedzający mający obezwładnić Szymona Hołownię, który po tym, jak osiągnął dobry wynik w wyborach, również zapowiedział utworzenie ruchu obywatelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Adrian Klarenbach Jan Filip Libicki Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Dariusz Klimczak: stworzenie Funduszu Medycznego jest zasadne, ale potrzebne jest jasne finansowanie

- To była prosta ustawa prosta do napisania, a stworzono bazyliszka prawno-medycznego, który nie pomaga, tylko straszy swoją konstrukcją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak, odnosząc się do projektu aktu prawnego powołującego Fundusz Medyczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Fundusz Medyczny

"Okazuje się, że nie tylko lubi zegarki". Jan Krzysztof Ardanowski o zatrzymaniu Sławomira N.

- To jest straszne, smutne i wstyd, że jeden z najważniejszych polskich polityków, kreowany na geniusza gospodarki, bliski współpracownik premiera Tuska, okazuje się, że nie tylko lubi zegarki, ale jest oskarżony o grubo poważniejsze rzeczy - powiedział w TVP Info szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, odnosząc się do zatrzymania Sławomira N., byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura CBA Ukraina Platforma Obywatelska PSL

Były minister transportu z czasów rządów PO-PSL Sławomir N. zatrzymany pod zarzutem korupcji

Sławomir N., minister transportu w latach 2011-2013, został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Oprócz Sławomira N. zatrzymany został b. dowódca JW GROM Dariusz Z. oraz gdański biznesmen Jacek P.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura CBA Ukraina Platforma Obywatelska PSL