Polskie Radio
Section05
PSL

PiS chce przyspieszonych wyborów? "To political fiction"

– Budżet, dobry budżet, został przyjęty; zdążymy ze wszystkimi procedurami, chcemy rządzić do końca kadencji – powiedział w radiowej Trójce szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, odnosząc się do pogłosek jakoby PiS dążyło do przyspieszonych wyborów.
Zobacz więcej na temat:  aborcja budżet Polski Prawo i Sprawiedliwość PiS Jacek Sasin Krzysztof Szczerski Nowoczesna Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Długi Kukiz'15 Jarosław Kalinowski PSL POLSKA Beata Michniewicz Trójka

"Rolnicy zostali oczarowani w kampanii wyborczej"

- Rolnicy zostali w bardzo perfidny sposób oczarowani w poprzedniej kampanii wyborczej, ale dziś się budzą - choćby w kwestii emerytury rolniczej, bo okazuje się, że jej zasady się zmieniły – powiedział w audycji 24 Pytania Jakub Stefaniak. Rzecznik PSL odniósł się także m.in. do rządów poprzedniej koalicji PO-PSL i wprowadzenia kadencyjności prezydentów miast, wójtów i burmistrzów proponowanej przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  PSL Prawo i Sprawiedliwość sondaż sondaże

Szef MSWiA: dzisiaj wszyscy są równi wobec prawa

 - W Polsce bardzo wiele się zmieniło. Nie ma już ludzi, którzy stoją ponad prawem. Za czasów rządów koalicji PO-PSL było inaczej. Byli ludzie, którzy byli wyjęci spod prawa – powiedział w audycji 24 Pytania minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Odniósł się także do reformy sądownictwa, objęcia stanowiska premiera przez Mateusza Morawieckiego i uruchomieniu art. 7 przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak MSWiA przestępczość Platforma Obywatelska PSL POLSKA

Rada Krajowa PO. Apel Grzegorza Schetyny

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaapelował podczas Rady Krajowej ugrupowania o powołanie wspólnego prezydium PO i Nowoczesnej oraz o zacieśnienie współpracy wszystkich partii opozycyjnych. Wezwanie lidera Platformy Obywatelskiej skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Nowoczesna PSL Sejm Katarzyna Lubnauer Ryszard Petru samorząd