Maria Przełomiec: Zachodowi wygodniej jest wierzyć Rosji niż Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 21:00
- Putin gra z Zachodem w durnia. Coraz intensywniej dąży do wojny oraz zajęcia południowo-wschodniej Ukrainy oddzielającej Rosję od Krymu i coraz intensywniej temu zaprzecza - mówiła w "Pulsie świata" autorka programu telewizyjnego "Studio Wschód".
Audio
  • Maria Przełomiec: Zachodowi wygodniej jest wierzyć Rosji niż Ukrainie (Puls świata/Dwójka)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: kremlin.ru

- Nie jestem jednak pewna, że w końcu nie dojdzie do oficjalnego wprowadzenie na Ukrainę wojsk rosyjskich. Już pojawiły się sugestie, że możliwa jest "misja pokojowa" sił ODKB, czyli organizacji zrzeszającej sześć państw postsowieckich z Rosją na czele - powiedziała Maria Przełomiec.

Tymczasem Ukraina, której słabo uzbrojona armia coraz mniej skutecznie stawia czoła przeciwnikowi, otwarcie prosi o pomoc Zachodu. Ostatnio władze w Kijowie po raz pierwszy otwarcie wyraziły chęć przystąpienia do NATO. Takie rozwiązanie nie byłoby jednak na rękę Zachodowi, który odwleka nawet podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Co w tej sytuacji może uczynić Kijów? Czy może liczyć na spadek wewnętrznego poparcia dla prezydenta Putina? Zachęcamy do wysłuchania "Pulsu świata", który przygotował i poprowadził Dariusz Rosiak.

mm

Zobacz więcej na temat: polityka Rosja Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityczne szachy Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 18:50
– Putin po raz kolejny stwarza sytuację, która daje mu możliwość wykonania kilku ruchów – mówił w Dwójce Paweł Trzciński z Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa o sprawie wysłania przez Rosję rzekomego konwoju humanitarnego na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Zachód naprawdę sądzi o konflikcie ukraińsko-rosyjskim?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 20:01
Czy zachodnią opinię publiczną dziwią jeszcze takie działania Rosji, jak zagranie z rzekomym konwojem humanitarnym? Czy ktokolwiek spodziewa się, że Rosja będzie przestrzegała prawa międzynarodowego? Ilu zwolenników ma Putin na Zachodzie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy na wschodzie wciąż żyją Sowieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 12:00
Czy rozpad Związku Sowieckiego był szczęściem czy nieszczęściem dla obywateli tego nieistniejącego już państwa? Czy nostalgia za tamtymi czasami to zjawisko wyjątkowe? Jakie są korzenie tęsknoty za ZSRR w wielu częściach upadłego imperium?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy typ wojny przyszedł z Afganistanu i Kaukazu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 19:00
- Zmierzamy w stronę świata wielobiegunowego, bez wyraźnej dominacji Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Proces ten następuje w konwulsjach - komentował wojny na Ukrainie, w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie dyplomata Jan Natkański.
rozwiń zwiń