Putin próbuje podzielić Europę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 18:33
- On liczy na to, że będzie w stanie podzielić Zachód, że cześć państw UE w końcu opowie się za łagodną polityką w stosunku do Rosji - mówił w Dwójce Grzegorz Gromadzki.
Audio
  • Grzegorz Gromadzki o odwołaniu szczytu w Astanie. Rozmawiał Paweł Lekki (Puls świata/Dwójka)
Ostatnie niemieckie sondaże pokazują, że 54 Niemców obawia się polityki Putina. Zagrożenia jego postępowaniem nie czuje 43 NIemców. (na zdjęciu Angela Merkel i Władimir Putin)
Ostatnie niemieckie sondaże pokazują, że 54% Niemców obawia się polityki Putina. Zagrożenia jego postępowaniem nie czuje 43% NIemców. (na zdjęciu Angela Merkel i Władimir Putin)Foto: www.kremlin.ru./ C.C. 3.0

Planowany na czwartek w Kazachstanie szczyt przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy w sprawie konfliktu na Ukrainie nie dojdzie do skutku. Szef MSZ Niemiec Steinmeier wyjaśnił, że ministrowie muszą jeszcze popracować nad stworzeniem warunków dla spotkania na szczycie. - Różnice zdań sprawiają, że postęp jest sprawą bardzo trudną - tłumaczył niemiecki polityk.

Zdaniem eksperta do spraw wschodnich Grzegorza Gromadzkiego osiągnięcie kompromisu będzie bardzo trudne. - Stanowisko Rosji jest jasne. Moskwa chce doprowadzić do destabilizacji Ukrainy i nie zamierza ustąpić.
***

Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzenie: Paweł Lekki
Gość: Grzegorz Gromadzki
Data emisji: 14.01.2015

Godzina emisji: 17.20

bch

Czytaj także

Atak na redakcję "Charlie Hebdo". "W Paryżu zabito gazetę"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 20:23
- Terroryści przyszli na kolegium redakcyjne i w sensie nie tylko metaforycznym zabili gazetę. To co się stało jest wstrząsające, bo zamordowano m.in. czterech rysowników, których prace wzbudzały najwięcej emocji. Zginął cały korpus gazety - tłumaczył w Jedynce Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja próbuje ukryć prawdę o problemie?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 20:00
- Rząd francuski będzie się starał sprowadzić sprawę zamachu na "Charlie Hebdo" do jednostkowego terroryzmu - mówił w Dwójce publicysta Anatol Arciuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drezno: kolejna demonstracja zwolenników Pegidy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 13:00
Szacuje się, że po wydarzeniach we Francji, prawicowo - populistyczny ruch obywatelski Pegida stanie się jeszcze liczniejszy. Wzrasta w siłę również ruch jego przeciwników.
rozwiń zwiń