Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 19:46
Taki tytuł nosi książka Piotra Pogorzelskiego, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Kijowie. W Dwójce autor opowiadał o bohaterach swojego reportażu.
Audio
  • Piotr Pogorzelski o swojej książce "Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach" (Puls świata/Dwójka)
Jedno ze zdjęć wydarzeń na Majdanie wyświetlanych w ramach Dni kultury francuskiej na fasadzie Katedry św. Zofii w Kijowie
Jedno ze zdjęć wydarzeń na Majdanie wyświetlanych w ramach "Dni kultury francuskiej" na fasadzie Katedry św. Zofii w KijowieFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

– Niezwykli ludzie to ci, którzy brali udział w "rewolucji godności", a teraz pomagają armii i walczą na froncie – tłumaczył Piotr Pogorzelski tytuł publikacji, dodając, że w swojej poprzedniej książce "Barszcz ukraiński" skupiał się na codzienności zwykłych Ukraińców. Tutaj chciał opisać szczególną grupę ludzi, która jest w awangardzie społeczeństwa.

W Dwójce autor opowiadał m.in. o tym, jak na zaangażowanie aktywnej części społeczeństwa wpływają zmęczenie długotrwałym konfliktem i rosnące ceny w sklepach. Zwrócił też uwagę na to, w jaki sposób wojnie udało się pokonać tabloidyzację mediów.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Piotr Pogorzelski (korespondent Polskiego Radia w Kijowie, autor książki "Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach")

Data emisji: 7.04.2015

Godzina emisji: 17.15

mc/bch

Czytaj także

Ukraińcy zaczynają krytykować swoje władze. "Należy wznieść mur"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 17:54
Specjalny wysłannik Polskiego Radia Paweł Reszka, który przejechał całą Ukrainę od zachodu po wschód, opowiadał na antenie "Dwójki" o swoich wrażeniach z podróży po rozdartym wojną kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo i oligarchowie. Inna wojna na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 19:00
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko prowadzi wojnę na wschodzie kraju, ale otwiera też drugi front - na południu. To jednak coś zupełnie innego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmawiać z Rosją? "Hau hau lepsze niż paf"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 18:00
Tę niecodzienną wypowiedź Winstona Churchilla przywołał Zdzisław Najder komentując obecne relacje polsko-rosyjskie.
rozwiń zwiń