X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobrobyt czy klęska - co przyniesie nam TTIP?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 18:00
Transatlantyckie Porozumienie ws. Handlu i Inwestycji, które od 3 lat negocjują Stany Zjednoczone i Unia Europejska, od dawna wzbudza wiele kontrowersji.
Audio
  • Dobrobyt czy klęska - co przyniesie nam TTIP? (Puls świata/Dwójka)
TTIP często przedstawiane jest przez przeciwników w postaci konia trojańskiego. Na zdj. demonstracja przeciw porozumieniu w Brukseli w lutym 2015 r.
TTIP często przedstawiane jest przez przeciwników w postaci konia trojańskiego. Na zdj. demonstracja przeciw porozumieniu w Brukseli w lutym 2015 r.Foto: Global Justice Now/flickr/CC BY-SA 2.0

TTIP to umowa handlowa między Europą i Ameryką, która ma spowodować – zależnie od interpretacji – albo przyspieszenie rozwoju i dobrobyt na świecie, albo zwiększenie wpływów i władzy bogatych korporacji, i tak od dawna rządzących światem.

Paweł Zerka z grupy badawczej Wise Europa, omawiając założenia TTIP jako "porozumienia nowego typu", tłumaczył w Dwójce, dlaczego umowa budzi tyle obaw, w jaki sposób jej ewentualne wprowadzenie wpłynie na życie ludzi po obu stronach Atlantyku, a także zwracał uwagę m.in. na błędy Komisji Europejskiej podczas negocjacji z USA.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Paweł Zerka (grupa badawcza Wise Europa)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA i UE na wczesnym etapie integracji

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 12:00
- To kolejny etap pogłębiania współpracy obejmujący już rozwiązania systemowe, wpływające nie tylko na wymianę, lecz także na produkcję samych wyrobów, m.in. przez unifikację norm ochrony środowiska czy prawa budowlanego - mówił o TTIP ekonomista dr Mieczysław Groszek.
rozwiń zwiń