Polskie Radio
Section05
umowa

Roman Polko: porozumienie w sprawie zboża powinno zostać wymuszone na Rosji przez ONZ przy wsparciu NATO

W piątek zostało podpisane w Stambule porozumienie mające uruchomić eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Jego sygnatariuszami były Ukraina, Rosja, Turcja i ONZ. Jednak już kilka godzin później doszło do ataku rakietowego na Odessę - jeden z głównych portów, z którego ten eksport ma być prowadzony.
Zobacz więcej na temat:  polityka wojna na Ukrainie ŚWIAT Rosja Ukraina ONZ Turcja umowa Roman Polko zboże Rafał Tomański Trójka

"Koniec polsko-rosyjskich relacji gazowych". Rząd wypowiada porozumienie ws. gazociągu jamalskiego

Polski rząd przyjął uchwałę w sprawie wypowiedzenia porozumienia z Rosją dotyczącego budowy systemów gazociągów do tranzytu gazu przez terytorium RP i dostawach rosyjskiego gazu z Rosji - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dokument ma zostać wysłany jeszcze w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rząd ministerstwo klimatu Rosja gaz ziemny import umowa

Prof. Roszkowski: Tusk zaprzecza faktowi uzależniania nas od Rosji za jego rządów, to jego gra psychologiczna

- Polska za czasów rządów PO-PSL miała być montownią dla firm zachodnich współzarządzaną przez Niemcy i Rosję, taką strefą wpływów mieszanych. Odwrotnie sprawę stawiali bracia Kaczyńscy, którzy chcieli suwerennego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Waldemar Pawlak kontrakt jamalski Gazprom umowa polityka Rosja

Rosja poniesie konsekwencję wstrzymania dostaw gazu do Polski? Szef KPRM: to złamanie umowy

- Rosja będzie musiała ponieść konsekwencje swoich bezprawnych działań - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk o wstrzymaniu dostaw gazu przez Rosję do Polski. - To oczywiście jest złamanie umowy, która zobowiązuje Rosję do dostarczania tego surowca. Polska w tej sytuacji będzie dochodziła swoich praw - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz Rosja bezpieczeństwo energetyka pieniądze umowa POLSKA polityka Michał Dworczyk

Resort finansów pracuje nad zachętą podatkową dla banków, aby dogadały się z frankowiczami ?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem przedłużającym o 3 lata zaniechanie poboru podatku od niektórych dochodów związanych z kredytem hipotecznym - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów. Według resortu finansów nowe przepisy będą zachętą dla banków i frankowiczów do zawierania ugód.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski banki kredyt hipoteczny wierzytelności umowa podatki cit Ministerstwo Finansów

Gigantyczna kara dla TeleGo. Według UOKiK firma wprowadzała konsumentów w błąd

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę TeleGo kary o wartości prawie 8 mln zł. Według UOKiK operator telefoniczny wprowadzał konsumentów w błąd, a za cel swoich praktyk obierał przede wszystkim seniorów. Urząd - pod rygorem natychmiastowej wykonalności - nakazała zaniechać zakwestionowanych praktyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK telekomunikacja umowa konsument

LOT zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi. Jest nowy system wynagradzania personelu

Większość działających w PLL LOT związków zawodowych parafowało porozumienie dotyczące nowego Regulaminu Wynagradzania. Oznacza to powrót personelu pokładowego do pracy na pełen etat oraz  korzystniejsze warunki pracy m.in. dla pilotów. Jak podała spółka, termin obowiązywania regulaminu to 31 marca 2024 r. Po tej dacie w PLL LOT automatycznie wrócą zasady wynagradzania sprzed pandemii COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT związki zawodowe zarządzanie umowa wynagrodzenia

Kredyt hipoteczny przez internet? Teoretycznie większość jest na "tak", w praktyce mamy jednak wątpliwości

Tylko 6 proc. Polaków nie ma żadnych obaw przed w pełni cyfrowym procesem udzielania kredytu na mieszkanie. Niemal połowa ankietowanych osób (49 proc.) chciałaby uzyskać możliwość złożenia wniosku o kredyt hipoteczny online, a podobny odsetek (53 proc.) dopuszcza możliwość podpisania umowy za pośrednictwem kanałów cyfrowych, za pomocą specjalnej strony lub aplikacji mobilnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości kredyt hipoteczny cyfryzacja online banki umowa