Ekspert: nie wiem, o co chodzi amerykańskiej administracji ws. Syrii

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:06
- Od czasu objęcia sterów prezydentury przez Donalda Trumpa prowadzimy dyskusje, czy jest on sensownym człowiekiem, czy wręcz przeciwnie. Przy okazji sprawy Syrii możemy zobaczyć, że jednak ma on jakiś pomysł na świat, bo od początku mówił, że USA muszą pokonać Państwo Islamskie, i że kiedyś wycofają się z Syrii - mówił w Dwójce Karol Wasilewski z PISM.
Audio
  • Karol Wasilewski z PISM o planach wycofania wojsk USA z Syrii (Puls świata/Dwójka)
Armia USA, zdjęcie ilustracyjne
Armia USA, zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Wycofanie wojsk amerykańskich z Syrii zależy od spełnienia pewnych warunków" – mówi doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa John Bolton.

Podczas wizyty w Izraelu Bolton powiedział, że te warunki to pokonanie Państwa Islamskiego i zabezpieczenie interesów Kurdów w Syrii - amerykańskich aliantów, którzy z dużymi obawami przyjęli wiadomość o planie wycofania się Amerykanów z tego kraju.

Czy to próba egzegezy twitta prezydenta USA z 19 grudnia, w którym oznajmił on, że Amerykanie wycofują się z Syrii? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Dariusz Rosiak

Gość: Karol Wasilewski (PISM)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 17.00

pg/bch

Czytaj także

Populizm - najważniejsze zjawisko mijającego roku

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 16:02
Gośćmi audycji byli Piotr Kamiński, dziennikarz i tłumacz, dr Jarosław Kuisz, redaktor naczelny "Kultury Liberalnej", oraz dr hab. Andrzej Szeptycki z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izrael. Pokerowa zagrywka premiera Netanjahu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 07:00
- Kneset się rozwiązał, ponieważ taką potrzebę miał premier Benjamin Netanjahu. Chcąc uniemożliwić prokuratorowi oskarżenie o korupcję zdecydował się na wcześniejsze wybory. Dzięki temu zyskuje czas – mówiła w Dwójce Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
rozwiń zwiń