X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór o nazwę Macedonii. Ekspert: jest porozumienie, ale do zgody daleko

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 12:23
Grecki parlament niewielką większością głosów poparł porozumienie z Macedonią o zmianie przez ten kraj nazwy na Republika Macedonii Północnej. Z zadowoleniem rezultat głosowania przyjęli premierzy obu państw, Aleksis Cipras i Zoran Zaew. - Porozumienie jest zawarte, ale mamy różnice w odbiorze decyzji w Macedonii i w Grecji - mówił w Dwójce dr Marko Babic.
Audio
  • Dr Marko Babic o sporze o nazwę Macedonii (Dwójka/Puls Świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Cosmic_Design

- W mediach problem ten był przedstawiany jako spór o nazwę - tłumaczył pracownik Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak to tylko czubek góry lodowej. - W istocie konflikt dotyczy poważniejszych spraw. To kwestia tożsamości, symboliki narodowej zarówno po stronie greckiej jak i macedońskiej -  dodał gość audycji.

Od czasu ogłoszenia przez tę byłą jugosłowiańską republikę niepodległości w 1991 r. władze w Atenach protestowały przeciwko używaniu przez nią nazwy odwołującej się do dziedzictwa starożytnych Macedończyków. Z tego powodu Grecja blokowała starania Skopje o członkostwo w Unii Europejskiej i NATO. Zgodnie z umową, która została już zatwierdzona przez stronę macedońską, Ateny mają wycofać swój sprzeciw wobec akcesji północnego sąsiada.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził:  Magdalena Skajewska

Gość: dr Marko Babic (Instytut Europeistyki UW)

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 17.00

ms/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa nazwa dla Macedonii. Koniec sporów?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 13:00
- Ten spór o nazwę Macedonii jest absurdalny, ale biorąc pod uwagę kontekst bałkański, w którym historia tamtejszych państw odgrywa kluczową rolę, jest jak najbardziej realny – mówił w Dwójce dr Spasimir Domaradzki.
rozwiń zwiń