X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Słuchacze starali się nas nie wysadzić w powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 19:00
- Największym następstwem tego, że zaczęliśmy prowadzić audycje na żywo, była możliwość rozmów ze słuchaczami - wspominał w Dwójce Tadeusz Sznuk.
Audio
  • Tadeusz Sznuk i Andrzej Matul o historii Polskiego Radia. Rozmawiał Bartosz Panek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Tadeusz Sznuk
Tadeusz SznukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Legendarny dziennikarz Polskiego Radia opowiadał, że przez dziesięciolecia audycje były odtwarzane z taśmy. Z jednej strony pozwalało to perfekcyjnie zaplanować program, z drugiej... bardzo brudziło ręce. - Zaczynałem od klejenia taśmy cykloheksanolem. Paskudztwo zupełne, palce trudno było doczyścić. Potem było klejenie acetonem, potem były przylepce, a potem zaczęła się era elektroniki - opowiadał Tadeusz Sznuk.

Inną niedogodnością radiowców w czasach PRL była cenzura i zagrożenie karą, gdyby w audycji padły niedopuszczalne z perspektywy ówczesnych władz słowa. - Jestem wdzięczny słuchaczom, że mimo możliwości, jakie dawały telefony podczas audycji na żywo, nie mówili wprost niewygodnych rzeczy. Wiedzieli, że po takim incydencie program zostałby zdjęty z anteny - tłumaczył Tadeusz Sznuk.

Inny legendarny radiowiec Andrzej Matul dodawał, że słuchacze przez długi czas nie mogli uwierzyć, że niektóre audycje są nadawane na żywo. Doprowadziło to do zabawnego incydentu podczas plażowego wydania audycji "Lato z radiem".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Tadeusz Sznuk i Andrzej Matul (dziennikarze radiowi)

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces słuchowiska Dwójki w Chorwacji!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 10:00
Słuchowisko "Antyhona" w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur zostało zakwalifikowane do finału międzynarodowego konkursu radiowego Prix Marulić na chorwackiej wyspie Hvar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mówić prawdę do końca". Żegnamy Feliksa Netza

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 16:30
W Dwójce wspominaliśmy zmarłego 12 kwietnia Feliksa Netza - wybitnego pisarza i poetę związanego ze Śląskiem, cenionego tłumacza, autora licznych słuchowisk radiowych.
rozwiń zwiń