Klata: zespół Starego Teatru nie potrzebuje wroga

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 11:00
- Nie ma już konfliktu z Krakowem. Dyrektor z nowym programem zawsze napotyka na opór części zespołu i publiczności. Reszta to medialna paranoja - ocenił Jan Klata 2,5 roku swojej dyrekcji w legendarnym teatrze.
Audio
  • Rozmowa z Janem Klatą o sytuacji w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jana Klata podczas próby prasowej swojego spektaklu Termopile Polskie
Jana Klata podczas próby prasowej swojego spektaklu "Termopile Polskie"Foto: PAP/Maciej Kulczyński

- Doświadczenia stania ramię w ramię z Krzysztofem Globiszem i Dorotą Segdą naprzeciw zachowującej się opresyjnie grupy publiczności na pewno jednoczy - wspominał Jan Klata, nagłośniony przez media z przyczyn innych niż artystyczne, spektakl "Do Damaszku". - Ale ja nie potrzebuję wspólnego wroga, aby zintegrować zespół. Znakomite role Anny Dymnej czy Jana Peszka potwierdzają zgodę aktorów na wskazany przez mnie kierunek - podkreślił.

Dyrektor Narodowego Starego Teatru nie ukrywał, że żałuje rozstania z Jerzym Trelą i Krystianem Lupą, przez dekady współtworzących fenomen krakowskiej sceny. Czy to oznacza, że możemy liczyć na powrót tych znakomitych artystów?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jacek Wakar

Gość: Jan Klata (dyrektor Narodowego Starego Teatru)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/iz

Komentarze4
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
JanNowakStawinski2015-06-26 06:54 Zgłoś
"Co to za pszenno-buraczana odzywka Szanowny Panie JanieNowakuStawinski? To jest forum Pr2PR, a nie jakiś wykop czy kwejk. Tu się szanuje oponentów i tych, z którymi się nie zgadzamy. Rozumiem, że Pan się zapomniał..." doskonale wiem ,że jest to forum Pr2PR ,jednak trudno mi nazwać tego ....kogoś panem ,stad ten cudzysłów ,a wiedząc ,ze to szacowne forum i szanując oponenta nie chciałem używac słownictwa przyjętego na stronach wp ,onetu ,wykopu czy kwejk ,a wszystko to po tym co zrobił z "moim" ukochanym Teatrem Starym.Stąd ten cudzysłów i prośba by wstydu oszczędzic.Sądze ,ze wystarczająco wyjaśniłem to Panu ,panie klatosinski ,dziekuje i pozdrawiam ,życząc miłego dnia.
klatosinski@wp.pl2015-06-25 01:05 Zgłoś
Użytkownik JanNowakStawinski napisał
Temu ....."panu"
Co to za pszenno-buraczana odzywka Szanowny Panie JanieNowakuStawinski? To jest forum Pr2PR, a nie jakiś wykop czy kwejk. Tu się szanuje oponentów i tych, z którymi się nie zgadzamy. Rozumiem, że Pan się zapomniał...
JanNowakStawinski2015-06-24 06:46 Zgłoś
Temu ....."panu" już dziękujemy....czas odejść ,wstydu oszczędź...
Tom_S2015-06-23 23:01 Zgłoś
"Zgoda aktorów na wskazany PRZEZE MNIE kierunek?", co za bufonada. Jak w każdej innej instytucji pracownik robi, co mu dyro każe. Choć pewnie aktor Peszek robi to z nieukrywaną gorliwością (skoro tak córkę wychował). Przewijając się przez różne instytucje budżetowe mogę powiedzieć jedno: chory system rzadko wyda z siebie zdrowego dyrektora. A zespół? Mój Boże, nie takie rzeczy się gra, żeby "do pierwszego starczyło". Nie sądź geniuszu, że nie zagraliby "Kwiatków św. Franciszka" jak PB przykazał...

Czytaj także

"Jan Klata pomylił Kraków z cmentarzem"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 11:00
- Dyrektor Starego Teatru źle zdefiniował wroga. Kraków nie jest aż tak konserwatywny. To nie nekropolia, która czci tylko duchy na Wawelu - uważa krytyk Łukasz Drewniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bluszcz: poza Warszawą zaczyna się inna planeta

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:00
- W mniejszych miastach dyrektorzy prowadzą ciągła walkę z władzami samorządowymi lub się z nimi układają - mówił aktor przez lata związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Segda: u Jandy nikt nie zawoła "hańba"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 09:00
- Brakuje mi czasem w Krakowie lżejszego repertuaru - wyjaśniała aktora Starego Teatru swój udział w spektaklu czarnej komedii "Truciciel" na deskach warszawskiego Och-Teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Klata: teatr to wspólne spędzanie czasu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 09:43
- Jest taki moment w teatrze kiedy czas traci sens. Odsłania prawdziwe oblicze i wówczas widzimy rzeczy takie jakie one są dzięki temu, że spędzamy go z aktorami - mówił Jan Klata, dyrektor Starego Teatru w Krakowie.
rozwiń zwiń