Polskie Radio
Section05
Jan Klata

"Matka Joanna od Aniołów" w reż. Jana Klaty w Nowym Teatrze w Warszawie

Reżyser teatralny Jan Klata, w spektaklu stworzonym na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zapewnia widzom efektowną konfrontację dobra i zła. Sztuka do zobaczenia w Nowym Teatrze w Warszawie, opowiedzieli o niej w Polskim Radiu 24 sam reżyser oraz scenograf Justyna Łagowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TEATR Jarosław Iwaszkiewicz Kościół i kultura Jan Klata Warszawa chrześcijaństwo Polskie Radio 24 Nowy Teatr

"Dług - pierwsze 5 tysięcy lat” w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

- Hasło "dług" jest na tyle wieloznaczne, że nie wiadomo od czego zacząć, ale zacząłbym od aktorów. To artyści, którzy do niedawna byli gwiazdami Starego Teatru, a następnie wszyscy odeszliśmy z Krakowa i mieliśmy okazję wrócić, spłacając tym samym dług wobec publiczności - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Klata, reżyser spektaklu "Dług - pierwsze 5 tysięcy lat". 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Kraków spektakl Jan Klata

Rosja: polski reżyser wystąpił w obronie więzionego artysty

W Petersburgu polski reżyser stanął w obronie rosyjskiego kolegi. Przyjmując w trakcie Międzynarodowego Forum Kultury Europejską Nagrodę Teatralną, Jan Klata skrytykował rosyjskie władze za przetrzymywanie w areszcie domowym Kiriła Sieriebriennikowa. W Moskwie trwa proces rosyjskiego artysty i jego współpracowników, którzy zostali oskarżeni o malwersacje finansowe.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Jan Klata TEATR