X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czarodziejska góra", czyli fascynacja względnością czasu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 11:50
- To suma zainteresowań Mykietyna. Słychać echa mikrotonowości, różne kody pop kultury i aluzje do późnego średniowiecza. Kluczowa jest jednak gra relatywnością czasu muzycznego - mówił po premierze opery "Czarodziejska góra" Adam Suprynowicz.
Audio
  • Adam Suprynowicz o premierze "Czarodziejskiej góry" (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z twórcami opery "Czarodziejska góra" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn i Małgorzata Sikorska-Miszczuk, twórcy opery Czarodziejska góra przy pracy. Spektakl będzie można zobaczyć na Festiwalu Malta w Poznaniu już w ten piątek (26.04)
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn i Małgorzata Sikorska-Miszczuk, twórcy opery "Czarodziejska góra" przy pracy. Spektakl będzie można zobaczyć na Festiwalu Malta w Poznaniu już w ten piątek (26.04)Foto: Materiały prasowe

W spektaklu, który odbył się w piątek (26.06) na festiwalu Malta, uwagę naszego recenzenta zwróciła także znakomita obsada wokalna (poza nią na "Czarodziejską górę" składa się rozbudowana warstwa elektroniczna). Zgodziłby się z nim zapewne sam kompozytor.

- Dla mnie najważniejsi są śpiewacy. Stworzenie przestrzeni wypowiedzi dla tych szesnastu niezwykłych ludzi - mówił Paweł Mykietyn jeszcze przed premierą. I dodał: - Zrezygnowałem z orkiestry, bo tylko komputer dał mi możliwość realizacji bardzo subtelnych, liczonych w milisekundach zmian tempa. Chciałem też, aby muzyka otaczała słuchaczy ze wszystkich stron, a nie dochodziła z kanału orkiestry, która jest tworem dosyć anachronicznym. Zresztą mariaż muzyki współczesnej z filharmonią nie był chyba zbyt udanym pomysłem - wyjaśniał kompozytor.

Paweł Mykietyn opowiadał też między innymi o paradoksalnym uwikłaniu "Czarodziejskiej góry" w... kulturę milicyjną.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Paweł Mykietyn (kompozytor), Andrzej Chyra (reżyser), Małgorzata Sikorska-Miszczuk (autorka libretta), Szymon Komasa, Agata Zubel, Jadwiga Rappe, Urszula Kryger (śpiewacy)

Data emisji: 24.06.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Thomas Adès. Zaczął od... "plagiatu" Chopina

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 15:00
- Chopin był moją pierwszą miłością. Jako dziecko fascynowałem się szczególnie jego mazurkami - opowiadał brytyjski kompozytor, którego opera "Powder Her Face" miała niedawno swoją polską premierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jackie Kennedy w Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 12:29
W ramach Projektu 'P' warszawski Teatr Wielki zamawia nowe dzieła u debiutujących w gatunku młodych kompozytorów. Katarzyna Głowicka poświęciła swoją operę amerykańskiej ikonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra w operze i inne atrakcje Malty

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 21:10
W poniedziałkowe popołudnie zaprosiliśmy Państwa na rozpoczynający się właśnie Malta Festival w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarodziejska góra". Koprodukcja Dwójki na festiwalu Malta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 17:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" zapraszaliśmy na operę według słynnej powieści Thomasa Manna. Spektakl w reżyserii Andrzeja Chyry zobaczymy w czerwcu w Poznaniu.
rozwiń zwiń