X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strzępka i Demirski: połączyło nas poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 23:00
- Podsumowujemy się po każdym przedstawieniu, bo jest to część naszej pracy. Staramy się stale pilnować i tyle - mówi reżyserka Monika Strzępka. Wraz z dramaturgiem Pawłem Demirski połączyło ją poczucie humoru, temperament i znudzenie nadęciem.
Audio
  • Z Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim rozmawia Jacek Wakar (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Monika Strzępka i Paweł Demirski współpracują ze sobą od 2007 roku
Monika Strzępka i Paweł Demirski współpracują ze sobą od 2007 rokuFoto: PAP/Paweł Supernak

Mówiło się o nich "wściekły duet". - My już jesteśmy w zupełnie innym miejscu, a szlamik tego, co robiliśmy 8-10 lat temu, wciąż się ciągnie i mam wrażenie, że część krytyki chciałaby opisywać te zjawiska w teatrze językiem sprzed wielu lat, a nie ma to związku z tym, co się współcześnie dzieje - komentuje reżyserka Monika Strzępka.

Zarówno Demirski, jak i Strzępka zgadzają się, że przygotowywany przez nich w TVP obyczajowy serial "Artyści" o fikcyjnym popularnym teatrze z Warszawy opowiada przede wszystkim o przeżywanym w obecnej Polsce kryzysie wspólnoty i wszechobecnym problemie z empatią. - Każdy wie wszystko na każdy temat i nie ma żadnego sporu, który by generował jakąś wiedzę, tylko wszyscy są okopani na swoich emocjonalnych pozycjach i rozmowa przestaje odgrywać rolę, bo jej jedynym celem jest wymachiwanie flagą własnych poglądów, co jest piekielnie nudne - opowiada Paweł Demirski.

W audycji była mowa również o tym, dlaczego poniedziałki były świętem w rodzinnym domu Moniki Strzępki, czym są krwawe omówienia przedstawień i o tym, jak wyglądał moment wejścia naszych gości w świat teatru.

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Paweł Demirski (dramaturg, dziennikarz)

Data emisji: 1.07.2016

Godzina emisji: 18.00

sm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strzępka i Demirski jak... Olga Lipińska?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 21:00
- Na premierze "Klątwy" obecna była Olga Lipińska. To nie przypadek. Oczywiście Strzępka i Demirski idą głębiej w krytyce systemu, tym razem kapitalistycznego - uważa zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr" Kalina Zalewska. W "Sezonie na Dwójkę" mówiliśmy o współczesnym polskim teatrze politycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artyści". Strzępka i Demirski kręcą serial

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:30
– Przed rozpoczęciem pracy obejrzeliśmy kilkadziesiąt seriali po kilka sezonów – mówiła Monika Strzępka, połowa słynnego teatralnego duetu reżyserskiego.
rozwiń zwiń