Krystyna Tkacz. Z chrypką w teatrze i w piosence

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 19:00
Od wczesnego dzieciństwa wiedziała, że zostanie aktorką. – Już w przedszkolu mówili o mnie "artystka" – wspominała Krystyna Tkacz.
Audio
  • Krystyna Tkacz. Z chrypką w teatrze i w piosence (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Od lipca 2016 r. Krystynę Tkacz możemy oglądać w spektaklu Coming out na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego
Od lipca 2016 r. Krystynę Tkacz możemy oglądać w spektaklu "Coming out" na Scenie Przodownik Teatru DramatycznegoFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Choć rodzina odradzała jej ten wybór, Krystyna Tkacz uparła się, że spełni swoje marzenia. Zdawała do warszawskiej Szkoły Teatralnej, jednak bez powodzenia. – Powiedziano mi, że to za brak głosu i organiczną wadę wymowy – mówiła o swoim lekko zachrypniętym głosie, który jest dziś jej znakiem rozpoznawczym. Jego barwa nie zraziła na szczęście profesorów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą aktorka ukończyła w 1972 r.

Krystyna Tkacz opowiadała w Dwójce m.in. o czasach studiów, o tym, jak weszła w świat piosenki, oraz o dawnych i najnowszych sztukach, w których występowała. Wspominała też wrocławską kamienicę, w której mieszkała jej rodzina - historia tego domu to jej zdaniem materiał na fascynujący scenariusz.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Wakar

Gość: Krystyna Tkacz (aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka)

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/jp

Czytaj także

Dorota Kolak: aktorstwo to samotny zawód

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 19:30
- Wiążemy się na czas projektu. Na chwilę łączy nas wspólny temat, ale potem te więzi zostają zawieszone - opowiadała w Dwójce wybitna aktorka Teatru Wybrzeże.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Preis: przez stres chciałam rzucić aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 15:00
- Myśl o odejściu z zawodu dotarła do mnie z całą mocą podczas recitalu pewnej amerykańskiej artystki - wspominała w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez Adama Hanuszkiewicza jest nudno w teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 13:00
W grudniu 2016 r. minie 5 lat od śmierci kontrowersyjnego reżysera, który powiedział kiedyś: "mam nadzieję, że pustki po mnie nie da się łatwo wypełnić".
rozwiń zwiń