X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tekst pocierać tekstem". Twórczość Jana Kotta

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 20:00
– Pierwszy jego esej, który przeczytałem jako licealista, był dla mnie objawieniem. Nigdy wcześniej nie czytałem o Szekspirze takich rzeczy! – mówił prof. Józef Opalski, teatrolog, reżyser i przyjaciel Jana Kotta.
Audio
  • "Tekst pocierać tekstem". Twórczość Jana Kotta (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jan Kott
Jan KottFoto: PAP/Tomasz Abramowicz

– To się rzadko zdarza, by krytyk teatralny swoimi tekstami wpłynął tak bardzo na największe przedstawienia szekspirowskie drugiej połowy XX wieku. Janek miał taką siłę rażenia, że ten teatr bez jego interpretacji właściwie nie istnieje, a przynajmniej nie istniał – ocenił prof. Józef Opalski.

Gościem Dwójki był także znany naszym słuchaczom krytyk teatralny Paweł Głowacki, który zwrócił uwagę m.in. na oryginalny sposób pisania tekstów oraz interpretowania cudzych tekstów przez Jana Kotta, na "wieczność jego stylu", i na to, jak - w miarę starzenia się - jego twórczość nieuchronnie splatała się z prywatnym życiem.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: prof. Józef Opalski (teatrolog i reżyser), Paweł Głowacki (krytyk teatralny)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O tym, jak Jan Kott na spodniach pojechał do Czech

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 15:30
- Byłem niedawno za granicą. Nie bardzo długo, jakieś cztery albo pięć godzin, ale za to nielegalnie - wspominał w archiwalnym nagraniu wybitny krytyk i teoretyk teatru, pisarz i tłumacz. 27 października minęła setna rocznica jego urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cena za flirt z władzą? Sztuka w czasach PRL

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 13:00
- Wśród niektórych artystów można było zaobserwować oczarowanie marksizmem. Jeszcze przed wojną byli komunizującymi postaciami, ale w późniejszym okresie ogarnęło ich rozczarowanie – powiedział dr Tomasz Fudala, opowiadając o postawach ludzi kultury wobec władz PRL.
rozwiń zwiń