Pastelowa ekstrawertyczka. Twarze Anny Radwan

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 20:00
– W spotkaniu z zimnym okiem kamery tworzę pewną kreację. Na potrzeby życia jest inna, a jeszcze inna na potrzeby teatru – mówiła aktorka.
Audio
  • Pastelowa ekstrawertyczka. Twarze Anny Radwan (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Anna Radwan w spektaklu Trzy stygmaty Palmera Eldritcha według powieści Phillipa K. Dicka w adaptacji i reżyserii Jana Klaty
Anna Radwan w spektaklu "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" według powieści Phillipa K. Dicka w adaptacji i reżyserii Jana KlatyFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Anna Radwan współpracuje z Janem Klatą, Michałem Zadarą, a także z Moniką Strzepką. Artystka przyznaje, że ci niekonwencjonalni twórcy są jej bliscy, bo podchodzą do scenicznych realizacji z pasją. – Bardzo szanuję ludzi, którzy być może są kontrowersyjni i wydają się trudni w dialogu, ale cechuje ich absolutne oddanie idei, swojej koncepcji, a ponadto patrzą na aktora w sposób emocjonalny. Ja zaś jestem osobą emocjonalną i ekstrawertyczną i znajduję z nimi porozumienie – powiedziała.

Związana z krakowskim Starym Teatrem aktorka (a także była skrzypaczka) opowiadała w Dwójce o swoich profesorach, pracy z reżyserami, o tym, za co kocha Kraków i co ją zarazem w tym mieście irytuje. Mówiła o tym, dlaczego raz wydaje się delikatna i "pastelowa", a innym razem wybuchowa. Wspominała także jedną z najtrudniejszych ról, które przyszło jej stworzyć - w "Płatonowie" w reżyserii Konstantina Bogomołowa Anna Radwan zagrała bowiem męską postać. Artystka zwróciła jednak uwagę, że nie był to tak do końca mężczyzna...

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotował: Jacek Wakar

Gość: Anna Radwan (aktorka)

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/mg

Czytaj także

Wyboista dyrektura Klaty w Teatrze Starym

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 20:00
- Rzeczywistość przerosła plany Jana Klaty. Nałożyły się one na przedwyborcze, ideologiczne napięcia w Polsce - mówił w Dwójce krytyk teatralny Jacek Cieślak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mirosław Baka: bycie na scenie jest jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 21:00
– Do uprawiania tego zawodu niezbędna jest pycha i próżność. Jeśli ktoś nie ma przyjemności z panowania nad publicznością, nie ma sensu, by był aktorem – mówił Mirosław Baka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Witold Pyrkosz. Wiecznie młody zawodowiec

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 20:13
– Był absolutnym profesjonalistą. Każde spotkanie z Witoldem mogło być lekcją aktorstwa, pokory i cierpliwości. Był wybitnym artystą, który nigdy nie narzekał, w odróżnieniu od wielu młodszych kolegów – mówił reżyser Mariusz Malec o zmarłym 22 kwietnia aktorze.
rozwiń zwiń