X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sieranevada". Filmowe nieszczęścia drugiej stypy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:00
– Historia osnuta wokół religijnego ceremoniału służy pokazaniu rozbicia więzi rodzinnych, czegoś, co można nazwać fikcją lub umownością relacji, życia w kłamstwie rodzinnym – mówił krytyk filmowy Janusz Wróblewski o nowym filmie Cristiego Puiu, mistrza rumuńskiej Nowej Fali.
Audio
  • "Sieranevada". Filmowe nieszczęścia drugiej stypy (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Cristi Puiu Sieranevada
Kadr z filmu Cristi Puiu "Sieranevada"Foto: materiały prasowe

Pełen czarnego humoru komediodramat "Sieranevada" (w polskich kinach od 2 czerwca) odnosi się do tradycji prawosławia z rumuńsko-serbskiego pogranicza, gdzie stypa po śmierci członka rodziny odbywa się nie raz, lecz trzy razy: tuż po zgonie, następnie po roku, a potem siedem lat później.

Film Cristiego Puiu to portret pewnej rodziny, której spotkanie staje się okazją do ujawnienia zadawnionych wzajemnych urazów, kłamstw i politycznych podziałów. Reżyser nie ukrywa, że zainspirowało go jego własne doświadczenie trzykrotnej stypy.

W Dwójce rozmawialiśmy o znaczeniu poszczególnych elementów "Sieranevady", takich jak historyczny kontekst stumetrowego mieszkania, w którym rozgrywa się akcja filmu, a także o fenomenie kina z Rumunii i wielkim międzynarodowym sukcesie rumuńskiej Nowej Fali.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotowała: Anna Fuksiewicz

Goście: Sabra Daici (dyrektor Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie), Janusz Wróblewski (krytyk filmowy), Joanna Łapińska (dyrektor festiwalu Transatlantyk, wieloletnia dyrektor programowa festiwalu filmowego Nowe Horyzonty)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Humphrey Bogart. Nietypowy amant z Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 17:00
- Fenomen tego aktora polega na odejściu od mitycznego uprawiania aktorstwa i postawienia na zwykłość, która okazuje się nieprzeciętna i fascynująca – powiedział w Dwójce prof. Marek Hendrykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Fala. Francuska rewolucja filmowa

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 15:28
W "Akademii kina" o francuskiej Nowej Fali z przełomu lat 50. i 60 XX wieku i jej wpływie na światowe kino opowiadał prof. Marek Hendrykowski.
rozwiń zwiń