X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile jest kultury w kulturze popularnej?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 19:00
W audycji rozmawialiśmy o genezie i istocie zjawiska, które definiowane jest jako przeciwieństwo tak zwanej kultury wysokiej.
Audio
  • Ile jest kultury w kulturze popularnej? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Liubou Yasiukovich /Shutterstock.com

Czy kultura popularna jest czymś nowym, czy jednak można rozpoznać w niej te same wątki, które występowały w kulturach tradycyjnych, stanowiących niegdyś uniwersum symboliczne tzw. ludu. Czy w związku z tym określenie "kultura popularna" może być używane w sposób pejoratywny? A może jest to po prostu synonim kultury współczesnej?

Jeśli tak - czy kontrkultura byłaby formą ucieczki ze świata kultury popularnej, czy tylko jednym z charakterystycznych dla niej zjawisk? Co w kulturze popularnej zasługuje na krytykę? I czy taka krytyka ma sens?

Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć w rozmowie z naszymi gośćmi: prof. Izoldą Kiec (literaturoznawczyną, teatrolożką, kulturoznawczyną, współzałożycielką Instytutu Kultury Popularnej), prof. Waldemarem Kuligowskim (antropologiem kultury z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz z dr. Piotrem Cichockim (antropologiem kultury z Uniwersytetu Warszawskiego).

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 16.07.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto w Polsce słucha muzyki ludowej? "Mieszkańcy dużych miast"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 10:00
W "Poranku Dwójki" omówiliśmy wyniki badań dotyczących słuchalności przez Polaków muzyki klastycznej i ludowej. Jak się okazuje, jest sporo zaskoczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec sprzyja zalotom, ale też budowaniu wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 21:00
- Taniec jest momentem, kiedy możemy sprawdzić naszego partnera pod kątem fizycznym, czy ma dobry zapach. W dworskim środowisku taniec był jedyną okazją kiedy osoby mogły się dotknąć przed wejściem w związek - mówiła podczas Dwójkowej dyskusji tancerka i choreografka Romana Angel.
rozwiń zwiń