X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Rajski: Sopot to Bayreuth Północy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 20:04
- Za kilka lat będzie wielki jubileusz wystawienia pierwszej opery Wagnera w Sopocie. Wystawienie tu dziś Wagnera byłoby piękną klamrą, nawiązująca do tradycji wagnerowskiej w tym mieście - mówił w Dwójce dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic.
Audio
  • Z Wojciechem Rajskim rozmawia Andrzej Sułek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Wojciech Rajski
Wojciech RajskiFoto: PAP/Roman Jocher

Piotr Beczała  1200.jpg
Piotr Beczała: mój Lohengrin cały czas się zmienia

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic, którego ósma odsłona rozpoczyna się 4 sierpnia, adresowany jest, jak podkreślał Wojciech Rajski, do szerokiej publiczności. – I do melomanów zawziętych, interesujących się skomplikowanymi rzeczami w muzyce, i do osób, które być może po raz pierwszy przyjdą na koncert - mówił gość Dwójki. - Dla tych pierwszych mamy zawsze co roku albo koncert muzyki polskiej ze współczesnymi kompozycjami, albo z muzyką barokową czy renesansową. Dla szerokiej publiczności jest zawsze koncert operowy na inaugurację festiwalu, a na zakończenie koncert lżejszy. W tym roku będzie to muzyka francuska.

Jak dowiedzieliśmy się w audycji, gwiazdą tegorocznego koncertu inauguracyjnego będzie Piotr Beczała, który wystąpił w tym roku na festiwalu w Bayreuth. Jakie są szanse, że w najbliższym czasie spełnią się marzenia i opera Wagnera zostanie w Sopocie - tym "Bayreuth Północy" - wystawiona? Która z oper pokazana byłaby jako pierwsza? W rozmowie również m.in. o Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, założonej w 1982 roku właśnie przez Wojciecha Rajskiego.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Andrzej Sułek

Gość: Wojciech Rajski (dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic)

Data emisji: 3.08.2018

Godzina emisji: 17.30

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Konieczny: kocham śpiewać Wagnera

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:56
- Bayreuth jest dla mnie, jako śpiewaka specjalizującego się w muzyce niemieckiej, miejscem szczególnym. Uwielbiam muzykę Wagnera i jest kilka partii, które wręcz kocham wykonywać – mówił w Dwójce znakomity śpiewak operowy.
rozwiń zwiń