Polskie Radio
Section05
Wojciech Rajski

Wojciech Rajski: to jest 11. festiwal, a dwie jedynki w numerologii dobrze wróżą

- Proponuję nie jeździć do La Scali, nie jeździć do Metropolitan Opera, nie jeździć do Pragi. Wystarczy przyjechać do nas na jeden tydzień i będziecie Państwo świadkami tego, co się dzieje na świecie - mówił w Dwójce Wojciech Rajski, dyrektor sopockiej filharmonii i dyrektor artystyczny 11. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Paweł Siwek Wojciech Rajski Dwójka KULTURA

"VI Symfonia - Pieśni chińskie" Pendereckiego

- Omówiliśmy całą symfonię. Ścisły kontakt z profesorem miałem cały czas, nie podczas samego nagrania, ale głównie przed. Wysłaliśmy mu to nagranie kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że ją poznał, choć nie czuł się dobrze - mówił o pracy nad utworem Krzysztofa Pendereckiego Wojciech Rajski, dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.
Zobacz więcej na temat:  poezja Krzysztof Penderecki Krzysztof Penderecki w Polskim Radiu muzyka klasyczna Chiny poranek Dwójka Wojciech Rajski Beata Stylińska

Wojciech Rajski: Sopot to Bayreuth Północy

- Za kilka lat będzie wielki jubileusz wystawienia pierwszej opery Wagnera w Sopocie. Wystawienie tu dziś Wagnera byłoby piękną klamrą, nawiązująca do tradycji wagnerowskiej w tym mieście - mówił w Dwójce dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna dyrygent Wojciech Rajski MUZYKA Andrzej Sułek Ryszard Wagner

Wojciech Rajski - dyrygent / Muzyka polskiego kina - Polish film music

Muzyka z filmów: - Kariera Nikodema Dyzmy, Polskie drogi, Ferdydurke, Człowiek z żelaza, Zazdrość i medycyna, Lalka, Chłopi, Hrabina Cosel, Smuga cienia, Pornografia, Noce i dnie, Prowokator, Quo vadis, Bilans kwartalny, Ogniem i mieczem, Va bank. Specjalna edycja przygotowana na obchody 25-lecia powstania Solidarności - Droga do zjednoczonej Europy. Bruksela 03.10.2005. Polskie Radio 2005
Zobacz więcej na temat:  filmowa i rozrywkowa Wojciech Rajski POLSKA Europa Bruksela Solidarność