X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iwona Smolka. Całe życie z literaturą

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 16:36
- Do tej pory trudno mi uwierzyć, że można obdarzyć kogoś takim zaufaniem, kredytem na przyszłość.  Wydaje mi się, że to jest do spłacania przez całe życie – podkreślała Iwona Smolka, opowiadając o swoim krytycznoliterackim debiucie.
Audio
  • Iwona Smolka o swoim życiu z literaturą (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Iwona Smolka
Iwona SmolkaFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Jakie były okoliczności tego debiutu? - Anna Kamieńska prowadziła dział krytyki w "Twórczości". Ktoś jej powiedział, że jest tu taka młoda osoba, która bardzo by chciała pisać recenzje. Do tej pory trudno mi w to uwierzyć, ale ona zaproponowała mi napisanie dwóch recenzji - wspominała Iwona Smolka.

W audycji również o mistrzach "krytycznego pisania o literaturze" naszego gościa, o debiucie powieściowym Iwony Smolki czy o redagowaniu przez nią podziemnego kwartalnika literackiego "Wezwanie". Nie zabrakło oczywiście akcentów radiowych, w tym opowieści o wymyślonym przez Iwonę Smolkę i prowadzonym przez dwadzieścia jeden lat (wraz z Piotrem Matywieckim i Tomaszem Burkiem) "Tygodniku Literackim".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Wacław Holewiński

Gość: Iwona Smolka (krytyk literacki, powieściopisarka, radiowiec - przez wiele lat była szefową Redakcji Publicystyki Kulturalnej Programu II Polskiego Radia, wiceprezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i polskiego PEN Clubu)

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 17.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

80 lat Dwójki. Ludzie, którzy tworzyli to radio

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:00
- Zawsze mieliśmy szczęście do wspaniałych współpracowników. Oprócz Jana Webera pracowali dla nas inni wybitni muzykolodzy, którzy prowadzili swoje audycje tematyczne – opowiadała Elżbieta Markowska, która dwukrotnie pełniła funkcję dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Lewandowska. Zdecydowana w sądach, krucha w budowie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:31
- Była bardzo drobna, szczuplutka i zawsze miała ogromne swetry. Wydawało się, że za chwilę w nich utonie. Ten pozór kruchości, wątłości był w absolutnym kontraście wobec jej zdecydowanych poglądów i oceny sytuacji przede wszystkim politycznej - mówiła w Dwójce o zmarłej w grudniu wybitnej tłumaczce Iwona Smolka, krytyczka literacka.
rozwiń zwiń