Co przyniesie "Ciemno, prawie noc"?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 15:40
Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Konieczną, która opowie m.in. o swojej roli w najnowszym filmie Borysa Lankosza "Ciemno, prawie noc".  
Aleksandra Konieczna. Kadr z filmu Ciemno, prawie noc
Aleksandra Konieczna. Kadr z filmu "Ciemno, prawie noc" Foto: Adam Golec/Aurum Film

"Ciemno, prawie noc" to ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Książka wydała się na tyle filmowa, by przedstawić opisaną na jej kartach historię w wersji wizualnej. Scenariusz filmu to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza. Opowieść ta jest zręcznie połączoną, elektryzującą historią kryminalną z elementami kina grozy. W rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wciela się Magdalena Cielecka. W gwiazdorskiej obsadzie znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

Magdalena Cielecka: w "Ciemno, prawie noc" krzyczę tylko raz  >>>

O wałbrzyskich lokacjach, wpływie książki na filmową opowieść, mrocznej aurze i ciekawych rolach porozmawiamy z reżyserem, Borysem Lankoszem. Usłyszymy także aktorów, którzy zagrali w filmie.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w środę (20.03) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Beata Kwiatkowska.

jp/pg

Zobacz więcej na temat: Borys Lankosz Joanna Bator
Czytaj także

"Green Book". Scenariusz dobrego bycia razem?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 19:00
- Ten film jest szalenie ważny, bo podsuwa Amerykanom koncepcję codziennego funkcjonowania, w którym spotkanie przedstawicieli różnych grup nie doprowadza do przemocy - mówił w Dwójce rezyser Grzegorz Brzozowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Borys Szyc: praca z Pawłem Pawlikowskim nauczyła mnie pokory

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 20:37
- On odzierał nas ze wszystkiego, z całej takiej szmirowatości, gagów, z tego, co po prostu przychodzi ci łatwo i co masz wyuczone. Chciał zostawić człowieka i opowiedzieć historię - mówił w Dwójce aktor o filmie "Zimna wojna".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Szczepaniak: Hamlet to postać autoironiczna

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:00
- To przykład na człowieka z nadświadomością, który jest w niewłaściwym czasie i w niewłaściwy kontekście. I z pewnością się męczy - mówił o Hamlecie Krzysztof Szczepaniak. Aktor wcielił się w tytułową postać najsłynniejszej sztuki Szekspira w najnowszej inscenizacji "Hamleta" w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
rozwiń zwiń