X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Wojtyszko: z Schillera zostało dużo więcej niż się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:00
- Uczniowie zostawili dzieci, dzieci zostawiły wnuki i nagle okazuje się, że w serialu Strzępki i Demirskiego dyrektorzy teatrów jak duchy chodzą za obecnym dyrektorem teatru. Ja patrząc na prof. Kulczyńskiego, Axera, czy Bardiniego widzę Schillera - mówił w Dwójce reżyser i pisarz.
Audio
  • Leon Schiller i jego dziedzictwo (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Leon Schiller, 1949 r.
Leon Schiller, 1949 r. Foto: PAP/CAF

W dniu 65. rocznicy śmierci Leona Schillera (25.03), wielkiego twórcy polskiego teatru, rozmawialiśmy w audycji o jego artystycznym dorobku. Schiller bez wątpienia jest postacią, która fascynuje do dziś. Zdumiewa jego rozległy horyzont intelektualny i artystyczny (reżyser, pisarz, historyk, myśliciel).

Czy istnieje artystyczny testament Leona Schillera, a jeśli tak, to czy jest on dzisiaj realizowany? Czy przetrwały jego teatralne idee, teatr monumentalny, staropolszczyzna, model szkolenia polskich ludzi teatru? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Tomasz Mościcki

Goście: prof. Barbara Osterloff i Maciej Wojtyszko

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 17.30

jp/pg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzy siostry" Czechowa. Dramat bolesny i zawsze aktualny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 19:00
- Po premierowych pokazach tej sztuki w Moskwie donoszono, że płakały na widowni niewierne żony - o arcydziele Antona Czechowa opowiadała w Dwójce tłumaczka Agnieszka Lubomira Piotrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczepaniak: Hamlet to postać autoironiczna

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:00
- To przykład na człowieka z nadświadomością, który jest w niewłaściwym czasie i w niewłaściwy kontekście. I z pewnością się męczy - mówił o Hamlecie Krzysztof Szczepaniak. Aktor wcielił się w tytułową postać najsłynniejszej sztuki Szekspira w najnowszej inscenizacji "Hamleta" w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
rozwiń zwiń