X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Dąbrowski. Spotkanie z laureatem International Opera Awards

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 20:00
Gościem audycji był wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej, były minister kultury i dziedzictwa narodowego, organizator obchodów Roku Fryderyka Chopina w roku 2010, a obecnie Roku Stanisława Moniuszki.
Audio
  • Waldemar Dąbrowski. Spotkanie z laureatem operowego Oscara (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Waldemar Dąbrowski
Waldemar DąbrowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Pod koniec kwietnia w Londynie po raz siódmy rozdane zostały operowe Oskary – International Opera Awards. W ubiegłych latach wśród uhonorowanych nie brakowało polskich akcentów: w kategorii "najlepszy reżyser" prestiżową nagrodę otrzymał dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Mariusz Treliński, w kategorii "dzieło odkryte na nowo" spektakl "Goplana" Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego, zaś w kategorii "najlepszy śpiewak" Piotr Beczała. W tym roku został uhonorowany Krzysztof Warlikowski, ale także, po raz trzeci w historii, została przyznana nagroda specjalna w kategorii "leadership  in opera" za szczególne osiągnięcia w zarządzaniu instytucją operową. Tą nagrodą wyróżniony został nasz gość - Waldemar Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Jakub Kukla

Data emisji: 17.05

Godzina emisji: 17.30 

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Hop: wyzwaniem było zestawienie Moniuszki z Fredrą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 14:00
- Musiałam znaleźć sposób, jak połączyć dramaturgicznie "Męża i żonę" Fredry i muzycznie "Na kwaterze" Moniuszki – tłumaczyła Anna Hop, choreografka i reżyserka jednego z dwóch baletów, które złożą się na "Fredrianę", nowy spektakl Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Billy Budd" Brittena w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 10:04
W audycji przedstawiliśmy relację z prób do spektaklu reżyserowanym przez Annilese Miskimmon, jedną z najlepiej ocenianych przez krytykę reżyserek operowych w Europie.
rozwiń zwiń