X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska pogoń za Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:30
- Jeśli chodzi o naszą autoidentyfikację, to na pewno bardzo chcielibyśmy być "zachodem". O proeuropejskim nastawieniu Polaków świadczą wszystkie, od lat przeprowadzane sondaże. Nie ma też w Polsce żadnej siły politycznej, która wskazywałaby na jakąś całkowicie alternatywną drogę rozwoju – przekonywał w Dwójce publicysta Artur Bartkiewicz.
Audio
  • Polskie aspiracje i kompleksy wobec Zachodu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/hyotographics

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o zachodnioeuropejskich aspiracjach Polski. Pragnienie Polaków do bycia "zachodem" Europy nie ulega wątpliwości, ale czy na pewno powinniśmy mówić wciąż tylko o aspiracjach? Czy Polska stała się już Zachodem lecz jeszcze tego nie dostrzegła? Jak duży na to wpływ mogą mieć kompleksy wyniesione z czasów PRL? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Artur Bartkiewicz (dziennikarz i publicysta) oraz prof. Tomasz Grzegorz Grosse (europeista)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Global Forum w Warszawie. „Najgorszy dla Europy byłby jej podział”

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 11:45
Jakie pomysły na przyszłość Unii Europejskiej mają kraje Grupy Wyszehradzkiej i jaki jest ich stosunek do inicjatywy Trójmorza? Między innymi na takie tematy rozmawiano podczas Global Forum w Warszawie, w gronie ministrów spraw ds. europejskich z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. O rozmowach ministrów mówiła w Magazynie Europejskim dziennikarka Polskiego Radia Magdalena Skajewska, która prowadziła dyskusję pod tym hasłem na Global Forum.
rozwiń zwiń