Dlaczego kochamy Teda Lasso?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 18:00
We wtorkowej audycji z cyklu "O wszystkim z kulturą" analizowaliśmy fenomen serialu "Ted Lasso", postaci głównego bohatera oraz innych uczestników tej historii.
Kadr z serialu Ted Lasso
Kadr z serialu "Ted Lasso"Foto: mat prasowe

Zaczęło się od żartu. W 2001 roku Jason Sudeikis i Brendan Hunt podczas tournée po Europie odkryli, jak wielu ludzi fascynuje się tam piłką nożną. Wymyślili więc w Amsterdamie postać jankeskiego trenera, który nie ma zielonego pojęcia o piłce nożnej. Nazwali go Ted Lasso.

Dekadę później sympatyczny Lasso pojawił się w reklamówce jednej z amerykańskich telewizji, która chciała w ten sposób zainteresować widzów transmisjami meczów Premier League. W sierpniu 2020 roku na jednej z platform internetowych zadebiutował serial komediowy "Ted Lasso". Stał się jednym z najwyżej ocenianych i kochanych seriali ostatnich lat (zdobył już 11 nagród Emmy).

Dlaczego? O tym z okazji premiery trzeciego – i ostatniego - sezonu rozmawialiśmy w audycji, analizując fenomen serialu, postaci Teda Lasso oraz licznych bohaterów, którzy go otaczają.


Posłuchaj
27:19 2023_03_28 17_32_35_PR2_O_Wszystkim_z_Kultura.mp3 Dlaczego kochamy Teda Lasso? (O wszystkim z kulturą/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzili: Adriana Prodeus i Piotr Gociek

Data emisji: 28.03.2023

Godzina emisji: 17.30

pg

Czytaj także

"The Last Of Us". Jak przemysł gier wideo zmienia sztukę narracyjną?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 18:00
Serial "The Last Of Us" jednej z platform streamingowych został okrzyknięty najlepszą adaptacją gry wideo w dziejach. Dlaczego przez długie lata pomysł kręcenia filmów i seriali na podstawie gier uważany był za cyniczny i absurdalny, a efekty zwykle wyszydzano? Co się zmieniło w ostatnich latach i czy możemy oczekiwać kolejnych produkcji takich jak "The Last Of Us"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Polowanie na ćmy" - od książki do serialu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 18:00
O przekładaniu powieści na język filmu w środowej audycji "O wszystkim z kulturą" opowiedziały scenarzystki serialu "Polowanie na ćmy" Anna Gabryś i Katarzyna Tybinka, aktor Przemysław Stippa oraz dziennikarz i autor książki "Pogrom 1905" Wacław Holewiński. 
rozwiń zwiń