Polskie Radio
Section05
Piotr Gociek

"Miasto strachu: Nowy Jork kontra mafia". "Wspaniale opowiedziana historia" o mafii

Piotr Gociek i Łukasz Adamski mówili w audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych" o serialu fabularnym "Bezpaństwowcy" oraz dokumentach: "Miasto strachu: Nowy Jork kontra mafia" i "Dzieciaki z show-biznesu". - Nie będą państwo żałowali czasu poświęconego na obejrzenie tego miniserialu - mówił Piotr Gociek o tej drugiej produkcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gociek Łukasz Adamski FILM KULTURA premiera Mafia

"Posłowie": fenomen sagi o Wiedźminie widziany okiem fana

- To jest historia fenomenu i książka, którą każdy fan Sapkowskiego, gry, czy serialu, mógłby wręczyć swojej mamie, która tego nie rozumie - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski o książce "Wiedźmin. Historia fenomenu" Adama Flammy. - Autor od razu zdradza, że jest fanem, ale to jednocześnie jest największą wadą tej książki - ocenił Piotr Gociek. 
Zobacz więcej na temat:  literatura fantastyka Piotr Gociek Łukasz Orbitowski Andrzej Sapkowski Wiedźmin

"Komentarz dnia": rekonstrukcja rządu, Marsz Powstania Warszawskiego, prowokacja LGBT

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Samuel Pereira (portal TVP Info) i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o rekonstrukcji rządu, a także o Rafale Trzaskowskim i możliwości rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego oraz o tęczowej profanacji figury Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Samuel Pereira Agaton Koziński Rząd RP Powstanie Warszawskie LGBT

"Komentarz dnia": przyszłość Trzaskowskiego i Hołowni, podział Mazowsza

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o Rafale Trzaskowskim i rozliczeniach w Platformie Obywatelskiej, a także o planach dotyczących podziału Mazowsza oraz o przyszłości Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Nasz komentarz Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska mazowieckie

Premiera polskiej marki samochodów elektrycznych. Jak będą wyglądać auta?

Już kilka dni temu w internecie pojawiły się pierwsze ujęcia polskich samochodów elektrycznych. - To, co zaprezentujemy dziś na premierze, będziecie państwo mogli uznać za absolutnie nowoczesny i warty zainteresowania design - zapewnia Małgorzata Królak z ElectroMobility Poland. Jaką nazwę będzie miała nowa polska marka samochodów elektrycznych?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Daniel Wydrych Piotr Gociek samochody elektryczne

Prof. Mieczysław Ryba: polaryzacja społeczeństwa wynika też z działań opozycji

Prof. KUL Mieczysław Ryba uważa, że polaryzacja społeczeństwa, którą można było zaobserwować podczas wyborów prezydenckich, wynika nie tylko z działalności PiS, ale również postawy opozycji. - Chyba nie ma takiego kraju, w którym opozycja by zapraszała non stop czynnik zewnętrzny, mam na myśli Brukselę, czyli w istocie Berlin, po to, by rozstrzygała nasze wewnętrzne spory - mówił w "Komentarzu poranka".
Zobacz więcej na temat:  opozycja Nasz komentarz Piotr Gociek Unia Europejska

Marcin Kierwiński: Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny

- Przygotowujemy się na nowy sezon polityczny, otwieramy ugrupowanie na nowe osoby. Równolegle Rafał Trzaskowski będzie budował ruch społeczny dedykowany wszystkim, którzy chcą być aktywni, ale nie zamierzają wiązać się z partią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Piotr Gociek polityka

Łukasz Adamski: antologia "W domu" pokazała, że polscy filmowcy nie mają nic do powiedzenia

- Filmy kręcone w czasie, kiedy był największy lockdown, miały trwać od kilku do 11 minut. Ta antologia pokazała, że polscy filmowcy - z małymi wyjątkami - niestety nie mają nic ciekawego do powiedzenia - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. Wtórował mu Piotr Gociek, który antologię "W domu" określił jako "strasznie obnażającą".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gociek Łukasz Adamski FILM KULTURA premiera

"Komentarz dnia": szczyt UE, wybory prezydenckie, Sławomir Nowak

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Karnowski ("Tygodnik Sieci") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). Publicyści dyskutowali m.in. o sukcesie Polski podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, a także o wyborach prezydenckich i próbach unieważnienia wyników II tury oraz o sprawie Sławomira Nowaka.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Jacek Karnowski Bogumił Łoziński Unia Europejska Sławomir Nowak wybory prezydenckie

"To sukces Polski, otrzymamy olbrzymie środki". Stanisław Karczewski o wynikach negocjacji ws. budżetu UE

- Nie przypominam sobie tak długo trwających rozmów plenarnych i bilateralnych w UE. Myślę, że to sukces Polski, jestem o tym przekonany, otrzymamy olbrzymie środki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, odnosząc się do wyników negocjacji unijnego budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Stanisław Karczewski polityka grupa wyszehradzka Piotr Gociek