Skarby Europejskiej Kultury Filmowej. Rosnąca lista wyjątkowych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 21:29
Piotr Gociek i Adriana Prodeus w "O wszystkim z kulturą" rozpoczęli wakacyjny cykl podróży filmowych. Tym razem tematem rozmowy była lista Skarbów Europejskiej Kultury Filmowej. Po dodaniu do niej kolejnych pozycji w tym roku, przedstawia ona 49 lokalizacji.
Rośnie liczba Skarbów Europejskiej Kultury Filmowej
Rośnie liczba Skarbów Europejskiej Kultury Filmowej Foto: Shutterstock/Zoteva

Skarby Europejskiej Kultury Filmowej to rosnąca lista miejsc o charakterze symbolicznym dla kina europejskiego, miejsc o wartości historycznej, które należy zachować i chronić nie tylko teraz, ale także dla przyszłych pokoleń.


Posłuchaj
28:23 _PR2 (mp3) 2024_06_25-17-31-00.mp3 Piotr Gociek i Adriana Prodeus o Skarbach Europejskiej Kultury Filmowej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

***

Tytuł  audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzili: Adriana Prodeus i Piotr Gociek

Data emisja: 25.06.2024

Godzina emisji: 17.30

dz

Czytaj także

Adriana Prodeus: na festiwalu Animator zastąpiliśmy "sztuczną inteligencję" "sztuczną intuicją"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 11:41
- Ogłosiliśmy otwarty nabór dla artystów wizualnych na prace związane ze sztuczną intuicją. Zmieniliśmy tę nazwę ze sztucznej inteligencji, dlatego że uważamy, że to, z czym naprawdę mamy do czynienia, nie ma wiele wspólnego z inteligencją. Raczej z rodzajem grupowania różnych skojarzeń i eliminowania tych, które nie pasują. Co jednak bliższe jest intuicji - mówiła w Dwójce Adriana Prodeus, dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator".
rozwiń zwiń