Festiwal w Cannes z zewnątrz i od środka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 14:44
Trwa 77. Festiwal Filmowy w Cannes. Tak się składa, że połowa duetu prowadzącego wtorkową, filmową odsłonę audycji "O wszystkim z kulturą" jest na miejscu. Nie trzeba więc chyba dodawać, co będzie tematem spotkania... Emisja dziś (21.05) o godz. 17.30.
O Złotą Palmę w Cannes powalczy w tym roku m.in. polski film Dziewczyna z igłą
O Złotą Palmę w Cannes powalczy w tym roku m.in. polski film "Dziewczyna z igłą"Foto: George Trumpeter/shutterstock

Festiwal w Cannes - to tu nadal bije serce europejskiego kina. Czy wytycza nowe drogi, nadaje ton temu, co jest na czasie, a może prezentuje dzieła filmowców o ugruntowanej pozycji? Tytuły w reżyserii Francisa Forda Coppoli, Paula Schradera, Davida Cronenberga, Andrei Arnold, Yorgosa Lanthimosa, Kiryla Srebrennikowa, a może nowe nieznane nazwiska? Jak oceniono na Croisette filmy z polskim udziałem: "Dziewczynę z igłą" Magnusa Von Horna, "Limonowa" według scenariusza Pawła Pawlikowskiego czy "Surfera" ze zdjęciami Radka Ładczuka?

Zapraszają: Adriana Prodeus - prosto z Cannes - i Piotr Gociek.

***

Audycja "O wszystkim z kulturą" we wtorek (21.05) w godz. 17.30-18.00.

pg/wmkor

Czytaj także

"Dziewczyna z igłą" – polski akcent na festiwalu filmowym w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 17:52
"Dziewczyna z igłą" jest jednym z 15 filmów, które powalczą o Złotą Palmę podczas rozpoczynającego się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Jego twórca Magnus von Horn zdobywał reżyserskie szlify w łódzkiej filmówce.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyna z walizką" na Festiwalu w Cannes. "Pomogło nam doświadczenie z poprzedniego konkursu"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 15:48
Na Festiwalu w Cannes zostanie pokazany polski film "Dziewczyna z walizką". Reżyser tej produkcji, Tomasz Wilczyński, opowiedział w "Poranku Dwójki", jak wyglądała droga jego filmu do pokazu na tym festiwalu oraz co jest najważniejsze przy starcie w konkursie na nakręcenie filmu w 48 godzin.
rozwiń zwiń