REKLAMA

Krupnicza 22. Kamienica z bogatą literacką przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 14:32
W audycji spotkaliśmy się z Anną Grochowską, autorką książki "Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą", poświęconą słynnemu krakowskiemu adresowi.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Krupnicza 22.jpg
Dom 101 pisarzy. Wspomnienia z Krupniczej

"Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą" to opowieść o legendarnej kamienicy, w której od 1945 roku zamieszkiwała plejada gwiazd polskiej literatury. Mieszkało tu kilka generacji pisarskich, najważniejsze osobości literackie XX wieku, schronienie po wojnie znaleźli tutaj: Tadeusz Peiper, wdowa po Witkacym, Jadwiga Witkiewiczowa, Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jerzy Andrzejewski, Halina Poświatowska, Anna Świrszczyńska, Stefan Kisielewski i wielu innych. W audycji rozmawialiśmy z Anną Grochowską i wysłuchaliśmy nagrań archiwalnych.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Dawid Dziedziczak

Gość: Anna Grochowska (pisarka)

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 15.00

bch/mz

Zobacz więcej na temat: Kraków literatura dwójka hp
Czytaj także

Anthony Miłosz: umysł zniewolony jest przez język

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:30
– Jesteśmy związani z językiem, czasami bardzo niekorzystnie, ale jako ludzie nie mamy innego instrumentu – mówił syn Czesława Miłosza goszczący na Festiwalu Miłosza w Krakowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obrońca skarbów". Misja Karola Estreichera

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 14:00
Fragmenty książki Marty Grzywacz "Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki" czytał w Dwójce Grzegorz Kwiecień.
rozwiń zwiń