X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XI Festiwal Wysokich Temperatur. Szkło, ceramika i metal zamienione w sztukę

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 16:10
- Pokazujemy publiczności, w jaki sposób możemy pracować z metalem, jak możemy stworzyć sobie naczynie ceramiczne czy rzeźbę, a także jak fascynująca jest praca z płynnym szkłem. Wszystkie te techniki potrzebują wysokiej temperatury, żeby stworzyć dzieło sztuki - mówił w Dwojce Michał Staszczak, organizator i założyciel wrocławskiego festiwalu.
Audio
  • Święto gorącej sztuki we Wrocławiu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
kształtowanie szkła
kształtowanie szkłaFoto: Shutterstock/Elisa Putti

Kamoji_plakat_1200.jpg
Koji Kamoji w Zachęcie. "Jest mistrzem znajdowania harmonii"

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy, która miała miejsce w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, było "Sztuka na pierwszy ogień". Podczas wydarzenia spotkali się artyści z całego świata, studenci, a także miłośnicy "gorącej" sztuki.

- Staramy się, żeby spektrum naszych działań było szerokie. Trafiamy zarówno do studentów, artystów, jak i do osób, które są zaciekawione sztuką, chciałyby spróbować swoich sił w tym obszarze. My dajemy możliwość podpatrzenia, tak od kuchni, w jaki sposób pracują wybitni artyści. Prace, które widzimy następnie w galeriach, są już czystymi obiektami. Tutaj możemy zobaczyć cały proces technologiczny - tłumaczył Michał Staszczak.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu z Festiwalu Wysokich Temperatur, który już po raz 11. odbył się we Wrocławiu (22-24 czerwca).

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Monika Zając

Goście: Michał Staszczak (organizator XI Festiwalu Wysokich Temperatur), Wiktoria Borowiec i Dominika Pińczak (kuratorki festiwalu), Paweł Palewicz (technik szlifierz)

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 22.45

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Brandt - Henryk Sienkiewicz polskiego malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:16
- Wskrzeszał na płótnach rycerską przeszłość Rzeczpospolitej, przywoływał jej militarne triumfy, a jego wspaniałe, monumentalne dzieła odnosiły sukcesy na wystawach malarstwa europejskiego - mówiła w Dwójce Ewa Micke-Broniarek, kuratorka wystawy "Józef Brandt 1841–1915" w Muzeum Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

44 spojrzenia z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 09:00
- Szczególną uwagę widzów na tej wystawie przykuwają dwa portrety - mówił w Dwójce Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie, który zapraszał na wystawę "Marcello Bacciarelli. Najpiękniejsze portrety".
rozwiń zwiń